$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

‘BU ŞEKİLDE KABUL EDİLEMEZ’

‘BU ŞEKİLDE KABUL EDİLEMEZ’
  • 18.10.2018
  • 1.377 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, liman sahasına yapılacak olan depolarla ilgili yaptığı açıklamada, Giresun ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak her türlü adımın yanında ve destekçisi olduklarını ancak, hiçbir yatırım hayata geçerken o şehrin dinamikleri ve dokusuyla oynama hakkına sahip olmadıklarını belirtti. Giresun’un gelişmesine katkıda bulunan her adımın aynı zamanda güzelleşmesine de katkıda bulunması gerektiğinin altını çizen Aydın, Güzelliğimizi ve değerlerimizi yok ederek elde edilecek her servet bizim için helalliğini ve kutsallığını yitirmiş demektir. Yapılmakta olan bu yatırımı mevcut şekliyle kabul etmemiz asla mümkün değildir” dedi.

“Attığımız taş ürküttüğünüz Kurbağaya değecek düzeyde olmalıdır” diyen Aydın şöyle konuştu; “Hiç kimse “yatırım yapıyoruz” diye “size para kazandıracağız” diye şehrimizin değerlerini yok etme hakkına sahip değildir. Bilinmelidir ki Giresun ve halkımız asla sahipsiz de değildir. Ancak yapılan bu yatırıma Giresun belediye başkanı sayın Kerim Aksu’nun sessiz kalması ve bu konuyu gündeme getirmemesi de son derece manidardır. Elbette milletimizin her türlü hassasiyetini takip etmek, vekiller olarak boynumuzun borcudur. Ancak şehirde çakılan her çivi ile yakından ilgilenmek en temel görevi olan belediye başkanının bu konuya duyarsız ve sessiz kalmasını anlamak da mümkün değildir.”

“GİRESUN ASLA SAHİPSİZ DE DEĞİLDİR”

Milletvekili Aydın, şehrin kaderi ile oynayacak olan her adımın şiddetle karşı olduklarını vurgulayarak, “Bu konuyu ilişkin başta belediye başkanımız olmak üzere şehrin temel dinamikleri düşüncelerini açıklamalı ve milletvekilleri olarak biz de şehrimizin iradesi doğrultusunda gerekli adımları atmalıyız. Herkes bilsin ki bizlerde bu adımları atmakta asla tereddüt etmeyiz. Kamuoyunun düşüncesini açık olarak bilmek isteriz. Bizler kendi hukukumuzdan çok şehrimizin ve milletimizin hukukunu korumak için bu görevlerde bulunmaktayız ve milletin bize verdiği yetki ve gücü milletimizin şehrimizin ve ülkemizin hayrına ve yararına kullanmaktan asla tereddüt etmeyiz. Şehrimizin ve milletimizin her sesine kulak vermek en temel görevimizdir Hiçbir konuyu polemik ve siyasi rant konusu yapmak gibi bir düşüncemiz de yoktur. Ancak şehirlerin kaderi, siyasetçilerin çekişmesiyle değil, hangi partiye mensup olurlarsa olsunlar siyasetçilerin birlikte hareket etmesi halinde daha doğru yazılacaktır. Bu düşünceden hareketle doğru ve sağlıklı her yatırımın ve yatırımcının koşulsuz yanında olduğumuzu ve şehrimizin kaderi ile oynayan ve değerlerimizi yok edecek her adımında şiddetle karşısında duracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ