$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Bu rezaletin sorumlusu kim?

Kendi çıkarları için Giresun’u adeta kapalı cezaevi haline getiren Giresun Limanı’ndaki ucube yapılaşmanın kim ya da kimler tarafından desteklendiğinin kamuoyuna açıklanması bekleniyor

Bu rezaletin sorumlusu kim?
  • 19.10.2019
  • 4.750 kez okundu
Reklam

Giresun’un kanayan yarası haline gelen Giresun Limanı’ndaki çarpık yapılaşma konusunda çok önemli gelişmeler yaşandığı bilgisine ulaşıldı. “Giresun’a istihdam sağlayacağız” bahanesiyle şehrin önüne set çeken ve Giresun’u adeta kapalı bir cezaevine dönüştüren liman sahiplerinin, Giresun halkının tüm hassasiyetlerini gözardı ederek, yeni bir hamle daha yapmaya hazırlandıkları öğrenildi. Karadan büyük liman ve küçük liman arasını adeta bir sur gibi depolarla kapatan liman sahiplerinin, ortaya çıkan görüntü kirliliğini kamufle edebilmek için depoları üç boyutlu Giresun’un tarihi ve turistik yerlerinin resimleriyle süslemeye hazırlandıkları öğrenildi. Liman yetkililerinin bu hamleyle Giresunluların tepkilerini bir nebze olsun azaltmayı ve çalışmalarını sürdürmeyi amaçladıkları ifade edildi.

ŞİMDİDE DENİZİ DOLDURMAYA HAZIRLANIYORLAR!

Giresun Limanı konusunda yaşanan gelişmelerin bunlarla da sınırlı olmadığı öğrenildi. Karadan şehrin denizle bağlantısını kesen Giresun Limanı’nın, şimdide denizi doldurmaya hazırlandıkları bilgisine ulaşıldı. Liman yetkililerinin büyük ve küçük mendirek taraflarından denizi doldurarak yeni depolar yapmaya hazırlandıkları ifade edildi. Bununla da yetinmeyen liman sahiplerinin, kulislerde yaptıkları görüşmelerde ilin siyasetçilerini zorda bırakacak ifadeler kullandıkları da ortaya çıktı. Liman yetkililerinin yaptıkları ikili görüşmelerde Giresunlu siyasetçilerin limandaki çarpık yapılaşmayı destekledikleri yönünde ifadeler kullandıkları ve bu sayede bürokrasideki işlemlerini yürüttükleri ifade edildi. Kendilerini “Giresun’un sahibiyiz” gibi görme cüretinde oldukları öğrenilen liman sahiplerinin, bu gücü nereden aldıkları, Giresun Limanı’ndaki bu ucube yapılaşmaya kim ya da kimlerin destek olduğunun zaman kaybetmeden kamuoyuna açıklanması isteniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ