$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

BU GÖRÜNTÜ TİREBOLU’YA YAKIŞMADI!

Tirebolu ilçesine bağlı Demirci Mahallesi’nde sözde turistik bölge olan ‘Kuşkayası’ hem çevreye hem de insan sağlığına büyük ölçüde zarar veriyor. Yoğun koku ve görüntü kirliliğine ev sahipliği yapan Kuşkaya mevkiisi çevreyi olumsuz yönde etkileyen unsurları bünyesinde barındırmakla kalmayıp canlıların yaşamlarını ve yaşam alanlarını tehlikeye atıyor.

BU GÖRÜNTÜ TİREBOLU’YA YAKIŞMADI!
  • 01.04.2019
  • 769 kez okundu
Reklam

Tirebolu-Doğankent yolu üzerinde bulunan Kuşkayası yıllardan beri çöp yığınları ile mücadele içerisinde. Bu çöp yığınlarının içinde: araba lastiği, yorgan, tuğla taşları ve yığınla doğada çözülemeyen atıklar mevcut. Ayrıca dikkati çeken bir diğer özne at kafası vb. hayvan iskeletlerinin de var olmasıydı. Edindiğimiz bilgilere göre Kuşkaya mevkiinde kaçak at kesimi de yapılıyor. Buna ilaveten hava koşullarının da etkisiyle bölgedeki çöp atıkları Harşıt Çayı vasıtasıyla denize ulaşıyor ve bu olay denizin de kirlenmesine sebebiyet veriyor.

Ne yazık ki Karadeniz’in doğal güzelliklerini yoğun bir şekilde hissettiğimiz bu eşsiz manzaranın adı hem mecazi hem de gerçek anlamda kirlenmiş durumda. Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencilerden Cansu Tatar’ın fotoğraflayıp gündeme getirdiği konuyla ilgili yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%