$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

BU BAŞARI GİRESUN’UN!

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) büyük bir başarıya imza attı. LGS sonuçlarına Giresun Türkiye üçüncüsü oldu. Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavında da geçen yılın üzerinde bir başarı beklediklerini belirerek, hedeflerinin eğitim-öğretimde Giresun’u parmakla gösterir bir il haline getirmek olduğunu kaydetti.

BU BAŞARI GİRESUN’UN!
  • 25.06.2019
  • 704 kez okundu
Reklam

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim-öğretimde Giresun’u daha ileriye taşımak için gösterdikleri çalışmaların meyvelerini görmeye başladıklarını ifade etti. Tosunoğlu, elde edilen başarının gurur verici olduğunu belirterek, eğitim-öğretime her zaman destek olan Vali Harun Sarıfakıoğulları ile LGS’de başarılı olan tüm öğrencileri ve onları bugünlere hazırlayan öğretmenleri kutladı.

Tosunoğlu yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden beri Karadeniz’in incisi Giresun’da eğitim-öğretimi bir adım ileriye götürmek için yoğun bir çalışma temposu içerisine girdik. Öncelikle eğitimde bulunduğumuz yerin tespitini yaparak nasıl ileriye gidebilirizin sorusuna cevap aradık. Bu çalışmayı yaparken sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın büyük desteğini gördük. Türkiye 3’cüsü olmak yarışın bittiğini göstermiyor. Aslında yarış şimdi başladı. Bundan sonra hedefimiz daha ileriye gitmek ve ilimizi eğitimde parmakla gösterir il konumuna getirmek. Bu amaca ulaşmak için daha çok desteğe ihtiyacımız var. Eğitim paydaşlarının daha özverili çalışmaları neticesinde inşallah önümüzdeki yıl LGS sınavında bunu da gerçekleştireceğiz. Şimdi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını bekliyoruz. Bu sınavdan da geçen yılın üzerinde bir başarı bekliyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Ufuk Zor dedi ki:

    Başarıda büyük katkıları olan İl Milli Eğitim madürümüzü tebrik ediyorum

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%