$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Boş zirai mücadele ilaç ambalajları toplanacak

Espiye Belediyesi tarafından “Kullanılmış Boş Zirai Mücadele İlaç Ambalajlarının Toplatılması Projesi” hayata geçiriliyor.

Boş zirai mücadele ilaç ambalajları toplanacak
  • 28.05.2020
  • 464 kez okundu
Reklam

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereğince ilçemizin belli noktalarına Zirai Mücadele ve Bitki Koruma Ürünlerinin Ambalaj Atıklarının geri dönüştürülmesi sağlanacak atık toplama kutuları yerleştirildi.

Hayata geçirilecek projeyle, zirai mücadelede kullanılan ilaçların ambalajları geri dönüştürülecek. Bu sayede Zirai mücadelede, bitki koruma ürünlerinin ambalaj ve atıklarının toprağa gömülmesi, açıkta yakılması, rastgele çevreye atılması ve başka amaçlarla kullanılmasının önüne geçilecek.

Plastik zirai mücadele ambalajları (Pestisit) ülkemizde tehlikeli atık olarak değerlendirilmekte ve bu ambalajların önemli miktarı, ya çevreye rastgele bırakılmakta ya da yakılmaktadır. Bu tür uygulamalar ciddi çevre ve insan sağlığı sorunlarına neden olmaktadır.

Müdürlüğümüz tarafından İlçemizin belirli noktalarına yerleştirilen Atık toplama noktalarında toplanan atıklar, Çevre mevzuatına uygun toplanarak geri dönüştürülecek ve sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetiminde izleme ve kontrol faaliyetleri düzenlenecek denildi.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ