$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Bodur: Köy okullarını açın

CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur, Köy okullarının açılmasını istedi.

Bodur: Köy okullarını açın
  • 28.09.2020
  • 436 kez okundu
Reklam

Eşref Bodur ,”Pandemi sürecinin aşı bulunana kadar uzun süreceği söyleniyor. Bu süreçte kalabalıkları azaltmak, virüsün yayılmasını en aza indirmek için köy okullarının açılmasını talep ediyoruz” dedi.

Yıkılmayan köy okullarının tamir edilip öğretime kazandırılmasının şart olduğunu belirten Bodur, Bu gün kırsalda yaşayan öğrencilerimiz yoksulluk ve imkânsızlıklar yüzünden uzaktan eğitime hazır değildir. Bu öğrencilerimize eğitimde fırsat eşitliğini tanımak için lütfen yerinde köy okullarında öğretime geçiniz” ifadelerini kullandı.

CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur, “Ey AKP! Siz köylerde dizüstü, tablet ve her evde akıllı telefon var mı biliyorsunuz? Sizin ve yandaşlarınızın olabilir. 18 yıldır yoksul bıraktığınız köylerde nasıl uzaktan eğitim düşünüyorsunuz? Eğer uzaktan eğitime inat edecekseniz köylerde ve yoksul ailelerde bulunan her öğrenciye bilgisayar verin. Eğer bu mümkün değilse köy okullarını açın yüzyüze eğitim yapsınlar. Zaten her okulda 10-15 öğrenci bulunur. Bilgisayarı olan öğrencilerle,  bilgisayarı, laptopu ve akıllı telefonu en önemlisi interneti olmayanlarla hep birlikte nasıl sınava sokacaksınız” şeklinde sitem etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%