$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Bodur, ilçe başkanlığına aday oldu

CHP’li Eşref Bodur CHP Espiye ilçe Başkanlığına aday oldu.

Bodur, ilçe başkanlığına aday oldu
  • 04.12.2019
  • 423 kez okundu
Reklam

CHP sevgisinin Ortaokul ve Lise’de sokakta başladığını, CHP mücadelesinin Espiye CHP gençlik kolları başkanlığı ile devam ettiğini belirten Eşref Bodur, Mücadelemiz Avrupa ve ABD’ de sokaklara taşındı. Bu arada Türkiye’ye gelip gittikçe önce Halkçı Parti ve DSP ‘de mücadeleme devam ettim. CHP’nin yeniden açılmasıyla CHP’de verilen her görevi kesintisiz yaptım. Espiye CHP ilçe başkanı İbrahim Akgün’nün yönetiminde toplanan genişletilmiş danışma kurulu toplantısında, ilçe başkanımız İbrahim Akgün aday olmayacağını açıklayınca görev bize düşmüştür. Bizde göreve talip olduk” dedi.

Espiye CHP İlçe Örgütü Binasında, İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Eşref Bodur, “Hizmete CHP’li gönüldaşlarımız ile birleşmeyle başladık. En son Espiye’de belediye başkanlığı CHP’nin bir duayeni olan Fuat Önal ile1994 de bitti. O günden itibaren Espiye’de belediye başkanlığını alamadık. Şimdi, çocukları ve torunlarına işareti verdi. Hedef Espiye’de CHP’nin başarısı için hep birlikte yola çıktıklarını söyledi.

CHP Espiye ilçe Başkanlığına aday olan Eşref Bodur parti binasında yaptığı açıklamada, “Her türlü baskılara ve olumsuzluklara rağmen direnen vefakar dava arkadaşlarım!

Uzun yıllar bu dava için mücadele etmiş bunun da bedelini ödemiş, 2 dönem Soğukpınar belediye başkanlığı yapmış ve sonrada gelip Espiye CHP ilçe başkanlığını bu güne kadar yapmış, geçen dönemler de 2 defa milletvekili 3. Sıra adayım olmuş bu günde ilçe başkanımız olan Sayın İbrahim Akgün, cuma günü yapılan ilçe danışma kurulu toplantısında ilçe başkanlığına aday olmayacağını açıklayınca artık bu görevin bize düştüğünü arkadaşlarımla görüş birliği içinde anlamış olduk. Sayın ilçe başkanımız aday olmazsa bile her zaman bizimle beraber olacaktır. CHP olarak arkasında dik durarak, Önce Giresun’a sonra Ankara’ya gitmesi için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz. Onun hak ettiği yere ulaşması için arkasında güçlü bir örgüt olacaktır. Gözün arkada kalmasın başkanım.

Tüm ömrünü maddi ve manevi bu mücadeleye adamış bir yol, bir dava arkadaşınız olarak ve bundan sonraki geri kalan kısacık ömrümde bu mücadelede maddi ve manevi harcamak için CHP ilçe başkanlığına aday olduğumu önce yol arkadaşlarıma sonra tüm kamuoyuna buradan duyuruyorum.

Eğer dava arkadaşlarım bu kutsal görevi bize layık görürse ,  önce partimde birliği ve beraberliği sağlayıp tek yumruk, tek yürek olacağız. İl Genel Meclisi üyemizle, belediye Meclis’ine seçilip partimize dönmesini beklediğimiz arkadaşlarımızla, Gençlik ve kadın kollarımızla hep birlikte kucaklaşarak sokağa inip tüm Espiye’yi kucaklayacağız. O yüzden AKP tarafından dışlanmış tüm gençliği bugünden itibaren partiye ve mücadele arkadaşlığına davet ediyorum. Hep birlikte tarihi boyunca milletvekili hakkını alamamış olan Espiye’nin hakkını alacağız. Yine hep birlikte yerel yönetim iktidarını alacağız.

Biliyoruz bu dönem ittifaklar dönemidir. Mevcut demokrasi ittifakını koruyacağız. Ama bundan sonra ESPİYE’de ittifakın adayı ve adresi CHP’dir. Üstüne basa basa söylüyorum CHP olacaktır” dedi.

Bodur, Değerli yol arkadaşlarım size ve Espiye’ye sesleniyorum! Geçmişin keşkelerini, geleceğin endişelerini bu günden itibaren bir kenara bırakıyoruz. Gün bu gündür. AKP iktidarına ve tek adam rejimine karşı mücadele günüdür. Laik demokratik parlementer rejimin ve sosyal hukuk devletini savunma günüdür. Tam bağımsız Türkiye için Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi BENİM İKİ BÜYÜK ESERİM VAR. BİRİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DİĞERİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ için direnme günüdür.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ