$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Bodur: HES durdurulsun

CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur, Gelevera deresine 5. HES inşaatının yapılmamasını istedi.

Bodur: HES durdurulsun
  • 29.01.2020
  • 713 kez okundu
Reklam

Gelevera deresine yakında 5. HES inşaatına başlanacağını, ana yüklenicinin Cengiz inşaat, üstlenici firmanın ise, Ayzey Elektrik ve Usta İnşaat olduğunu, belirten CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur, HES’in yapılması halinde İlçeye bağlı Gümüşdere, Çukur, Kurugeriş Yeşilköy, Direkbükü, Yeniköy ve Yedi değirmenlerin yok olacağını kaydetti.

HES ile ilgili ilk ÇED raporunun çıktığını, raporun yöre köylüler tarafından iptal ettirildiğini iddia eden CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur, “CED raporu yeniden hazırlandı. Yerleşim yerinin üzerine çekerek ikinci ÇED raporunu yaptılar. HES inşaatı bölgeye yapılacak. HES inşaatı yapılırsa, 6 köy ve Yedi değirmenler bundan çok etkilenecek” dedi.

Yöre halkımızın ve bölgemizin geleceği için HES inşaatının durdurulmasını isteyen Bodur, “HES çalışması esnasında dinamit patlatması, sismik depremler ile suyun akışını değiştirecek. Bölgede endemik bitkiler, yaban hayatı(vaşaklar) tabiat parkı, doğal turizm, dağ turizm, tabiat anıtları, anıt ağaçlar, tarihi yayla yolları çeşmeler etkilenecek. HES yapılırsa Espiye bitecektir. Siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini ve tüm halkımızı yasaların bize verdiği yetki içinde duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%