$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

BİR TEPKİ’DE TATLI’DAN

BİR TEPKİ’DE TATLI’DAN
  • 09.06.2019
  • 462 kez okundu
Reklam

HDP’li Garo Paylan’ın sosyal medya üzerinden yaptığı Topal Osman Ağa’yı ve bütün Giresunluları hedef alan paylaşımına AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı’da tepki gösterdi.

İl Başkanı Tatlı yaptığı basın açıklamasında, Atatürk’ün muhafız alay komutanı Yarbay Osman Ağa’nın Türkiye’nin gizli kahramanlarından biri olduğunu belirterek, “Misak-ı Milli sınırlarının korunması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu aşamasında kritik görevler üstlenmiş olan 42. ve 47. Gönüllü Alayları ile düşmana karşı birçok cephede savaşmış Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa, bu ülkenin gizli kahramanlarıdır” dedi.

Topal Osman ve Giresun Uşaklarının Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrasında ülkenin bağımsızlığı noktasında ki mücadelelerinin asla unutulamaz olduğunu kaydeden Tatlı,

“Kurtuluş savaşı döneminde dış mihraklar tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi’nde beslenen ve yüzyıllarca kardeşçe yaşamış toplulukların arasına nifak sokan Rum Çetelerini bozguna uğratan ve ülkemizin bölünmesinin önüne geçen Yarbay Topal Osman ve silah arkadaşlarının katil ve soykırımcı gibi gösterilmek istenmesini kabul etmeyeceğimiz gibi sürece sessiz kalmamızda söz konusu olamaz. Özellikle bu tür açıklamaların Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde yapılmasını tasvip etmediğimizi, aksi takdirde böyle bir hain programın ülkemizin birlik ve bütünlüğü için canlarını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizin kemiklerini, yüreklerini sızlatacağını hatırlatmak isteriz” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Tatlı açıklamasının devamında şunlar kaydetti;

“Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan yapmış olduğu açıklamayla Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne düşman olanların gerçek niyetini bir kez daha ortaya koymuştur. HDP Milletvekilli Garo Payla’nın bütün Giresunlulardan özür dilemeye ve istifaya davet ediyoruz. Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’nın katil gösterildiği, Türkiye Cumhuriyeti sınırları başta olmak üzere Dünya’nın neresinde olursa olsun bu tür bir algı ile kamuoyuna servis edilmek istenmesini bir bütünün parça senaryosu olarak görmekteyiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ