$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

BİR DESTEKTE GİRESUN TİCARET BORSASI’NDAN

BİR DESTEKTE GİRESUN TİCARET BORSASI’NDAN
  • 22.10.2018
  • 716 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş, enflasyonla mücadele programına devlet, millet işbirliğinin güzel bir nişanesi olması bilinci ve sorumluluğuyla tam destek verdiklerini açıkladı.  İbaş, “Türkiye’nin ve Türk Milletinin savaş alanlarındaki zaferlerini, Büyük Atatürk’ün dediği gibi ekonomik zaferlerle taçlandırmak için Enflasyonla Mücadele Programı’na canı gönülden destek veriyor ve bu çalışmalarda aktif rol alıyoruz” dedi.

Borsa Başkanı İbaş, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar ekonomik ve asgari alanlarda yaşanan birçok badireye rağmen her güçlüktün devlet, millet işbirliği ile çıkıldığı bilinci ile son dönemde yaşanan bir çok ekonomik tetikçilik faaliyetinin de birlik ve beraberlik sayesinde aşılacağına inançlarının tam olduğunu belirtti.

Enflasyonla Mücadele Programında artan enflasyon, girdi ve finansman maliyetlerini olumsuz etkilendiğini kaydeden İbaş, “Fındık özelinde ise tekelleşen bir yapının üzerine ne kamu, ne de tek başına özel sektör olarak gidemeyeceğimizin bilinmesini ve sorumluluğun önce devlet büyüklerimizin desteği ve daha sonra Türk Milleti olarak bizlerin üzerinde vebal olduğunun bilinmesini diliyoruz. Enflasyonla Mücadele Programındaki başarılarımızı daim kılmak için her alanda olduğu gibi Türk Fındığının ithal girdisi olmayan bir ürün olmasını da dikkate alarak Milli Politikalar üretmenin istikrarlı büyüme ve gelişmenin, refah seviyesi artmış bir Millet olmayı sağlamının temel politika olması gerektiğini bu vesileyle hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Enflasyonla mücadelede taşın altına ellerini koymaktan çekinmeyeceklerinin altını çizen İbaş şöyle konuştu;

Tekraren söylemek gerekirse Giresun Ticaret Borsası camiası olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde devletimizle birlikte enflasyonla mücadele programının başarıya ulaşması için gereken her türlü desteği vereceğimizi ve elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Bundan önceki bir çok konuda olduğu gibi Enflasyonla Mücadeleyi de sahiplenerek, milli bir dayanışma ruhu ile camiamız ile birlikte konuya katılım ve desteğin artırılması için elimizden ne geliyor ise yapacağız. Bizi biz eden Türk olmanın asil duruşuyla yaşadığımız bu badirelerden tüm Dünya’ya ortak duruş ve birliktelik gösterme süreci ile yeniden istikrarlı ve büyüyen bir Türkiye vücuda getireceğimize, 21. Yüzyılı Türk Yüzyılı yapmak üzere hedeflerimize daha çok çalışarak ve birlik olarak devam edeceğimize, yaşanan güçlüklerden daha güzel yarınlara doğru gideceğimizi, Ülkemizde yarının gençleri için daha ileri ve bölgesinin hakimi bir Türkiye bırakacağımıza inanıyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ