$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

BİLİM-MİNİK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında öğrenim gören öğretmen adayları ile Fındıkyurdu Anaokulu çocukları “Bilim-Çocuk Buluşması” etkinliğinde bir araya geldi.

BİLİM-MİNİK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
  • 05.01.2019
  • 702 kez okundu
Reklam

Okul öncesi dönemdeki çocuklarının bilimle tanışmasını amaçlayan etkinlikte, fen deneyleri, fen öyküleri, oyunlar, drama etkinlikleri, şarkılar, STEM ve kodlama etkinlikleri ile robotik uygulamalardan oluşan çeşitli çalışmalar yer aldı.

ÇOCUKLARA BİLİMİ SEVDİRMELİYİZ

40 öğretmen adayı ve yaşları 3-6 arasında değişen 300 çocuğun katıldığı etkinlik Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Gonca Uludağ koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Dr. Uludağ yaptığı konuşmada “Okul öncesi dönemdeki çocuklar doğal bir keşfetme, sorgulama, araştırma, öğrenme arzusunda oldukları için, bu dönemde bilim eğitimi üzerine eğilmemiz gereken önemli konulardan biri. Bilmeliyiz ki her çocuk birer bilim insanı adayı ve bizler gerek günlük yaşam deneyimleri gerekse eğitim-öğretim faaliyetleri aracılığıyla bilimle buluşma olanağı sunmalıyız. Etkinliğimizin amacı; çocuklarımıza eğlenceli ve ilgi çekici bilim etkinlikleri sunarak bilimi sevdirmek, bilime karşı olumlu tutumlar geliştirmelerini sağlamak ve gözlem yapma, tahmin etme, çıkarım yapma gibi bilimsel süreç becerilerinin gelişimine katkı sağlamaktı. Etkinliğin bir diğer amacı da okul öncesi öğretmeni olacak olan öğretmen adaylarımıza da bilimi ve bilim etkinliklerini sevdirmekti. Çünkü yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, öğretmenin bilime yönelik pozitif tutumu, çocukların da bilime olan bakış açılarını pozitif yönde etkilemektedir. Etkinliğimizin hem çocuklar açısından hem de öğretmen adaylarımız açısından amacına ulaştığını düşünüyorum. Çocukların bilim etkinliklerine olan ilgileri görülmeye değerdi, bu dönüt bizleri çok mutlu etti. Etkinliğe emek veren tüm öğrencilerime ve katılımları için geleceğimizin bilim insanı olan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Dört saat süren etkinlikte çocuklar, öğretmen adaylarınca hazırlanan ve uygulanan bilim etkinliklerine büyük ilgi gösterdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%