$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Bilge: Takipçisi olacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, “devletin malını, tüysüz yetimin hakkını yerken hiç mi yüzünüz kızarmadı? hiç mi Allahtan korkmadınız?” diye sordu.

Bilge: Takipçisi olacağız
  • 21.09.2020
  • 407 kez okundu
Reklam

İl Başkanı Bilge, Milletvekili Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş ve İl Genel Meclisi Grup Başkanı Mehmet Yılmaz ile birlikte parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın’ın görevden alınmasının tek başına yeteli olmayacağını ifade etti.

İl Başkanı Bilge, İl Özel İdaresi’nin piyasaya 300 milyon liraya yakın borcunun bulunduğunu savunarak, İl Özel İdaresi’nin içerisini boşaltarak, borç batağına sokanlardan yargı önünde hesap sorulmasını istedi. Bilge, “Giresun ilimizde bir sel felaketiyle karşı karşıya kalıyoruz, birden pislikler göz önüne dökülüyor. Allah yapacak ya gizli kalma şansı yok ki, bu pislik kapanamaz ki! içeriden duyduğumuz bir söz var! Özel İdare binasının üzerine 100 ton beton dökseniz bu pisliği kapatamazsınız. Bir yerlerden mutlaka fışkırır! Görüyoruz ki gerçekten de fışkırıyor.  Özel idarenin toplam borcu 300 milyonun üzerinde olduğu iddia ediliyor! Mv. Sabri Öztürk açıklama yapıyor; ‘Özel idare kötü yönetiliyor’ diyor. Mv. Kadir Aydın; ‘Özel İdarede sıkıntılar vardı’ diyor. Mv. Cemal Öztürk; ‘Yapılması gerekenler yapılmıştır’ diyor. Pardon sayın vekiller dün yoksa Özel İdareyi CHP olarak biz mi yönetiyorduk! Alınan karar çok geç alınmış bir karardır. Özel İdare el birliği ile batırılırken iktidarda CHP vardı değil mi? Bizler bütün bu yapılanları anlatırken yalan konuşuyorlar diyordunuz! Hiç sıkıntı yapmayın halkımızın desteği ile iktidara geldiğimizde nasıl yönetildiğini göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%