$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Bilge cevap isteğini yineledi

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, İl Özel İdaresi konusunda yaşanan gelişmeler hakkında dün yazılı bir açıklama yaptı.

Bilge cevap isteğini yineledi
  • 16.10.2020
  • 293 kez okundu
Reklam

Bilge açıklamasında; “Kamuoyu sizlerden cevap bekliyor!” ifadelerini kullanarak, daha önce basın toplantısında sorduğu soruları tekrarladı ve bu soruların cevaplanması talebini yineledi.

İşte o açıklama;

“Mülkiye Müfettişliğinin 14/09/2020 tarihli raporunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Bu rapora göre sorumluların derhal ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Olay bir spor kulübüne yapılan yardım ile çarpıtılarak geçiştirilemez. Kamuoyu sizlerden cevap bekliyor! Basın toplantısındaki sorularımızı hatırlatıyoruz; Harşit çayı üzerinde kurulan tesis ihalesi kimlere verildi? Araç kiralama işleri kimler üzerinden yapıldı? Petrol ofisi arsası kaç lira bedelle verildi? Spor kompleksleri ve botanik bahçesi ne kadara mal edildi, ihalesi kimlere verildi? Açık ihale yapılmayıp pazarlık usulü ihale ile işler kimlere verildi? Basın açıklamamızda 300 milyon borç var demiştik. Yanılmak isterdik ancak borcun 310 milyon olduğu açıklandı. Yıllık bütçeye balın, açıklanan borca bakın.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%