$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Belediyeden vatandaşa korona desteği

Giresun Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci toplantısını yaptı.

Belediyeden vatandaşa korona desteği
  • 10.07.2020
  • 416 kez okundu
Reklam

Koronavirüs kapsamında gerekli tedbirlerin alınarak gerçekleşen toplantıya Belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlık etti.

Toplantıda;  Belediye Meclisinin 2019 yılı faaliyet raporu okunarak oylamaya sunuldu ve rapor oybirliğiyle kabul edildi.

Koronavirüs sürecinde 19 Mart 2020 tarihinden itibaren devam eden üç aylık süreçteki su faturalarının üç ay ertelenmesine ve bu üç ay sonunda da üç eşit taksitle gecikme faizi uygulanmadan tahsil edilmesine, yine 19 Mart 2020 tarihinden itibaren üç aylık süreç için dolmuş kooperatiflerine hat ücreti bedeli kadar gelir desteği yapılmasına ve bu desteğin borçlarından mahsup edilmesine,  iş yerlerinin faaliyeti durdurulan veya faaliyette bulunulamayan dönemler için ilan, reklam ve çevre temizlik vergilerinden muaf tutulmasına, Belediye mülkiyetindeki işyerlerinden faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunamayanlar için faaliyette olmadıkları sürelerde kira bedeli tahsil edilmemesine oy birliğiyle karar verildi.

Diğer yandan, Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısının 3 Eylül 2020 Perşembe günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%