$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

BELEDİYE’DE SU KARMAŞASI!

BELEDİYE’DE SU KARMAŞASI!
  • 12.06.2019
  • 476 kez okundu
Reklam

Belediye Meclisi Haziran ayı ilk toplantısı yapıldı. Toplantının en önemli gündem maddesi su fiyatlarına yapılması planlanan indirim idi. Belediye Basın ve İletişim Bölümünden yapılan açıklamada (saat 16.27) “Su fiyatlarında indirim konusu bir sonraki mecliste görüşülmek üzere ilgili komisyona havalesi yapıldı” denilirken, belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu adına gönderilen bir başka açıklamada (saat 16.01) “Gönül Belediyeciliğimizin getirdiği indirimler vatandaşlarımıza hayırlı olsun” sözleri tereddütte bıraktı. Belediyenin 2 açıklamasından hangisinin doğru olduğu açıklık kazanmadı.

İLK AÇIKLAMA: BAŞKAN “HAYIRLI OLSUN” DEDİ

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bugün yapılan meclis toplantısı gündem maddeleri arasında yer alan su fiyatlarındaki indirim maddesinin görüşülerek oy çokluğu ile mecliste kabul edilmesinin ardından konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Seçim döneminde adaletli bir belediye yönetimi sözü verdiklerini hatırlatan Başkan Şenlikoğlu, yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

“Biliyorum Giresun halkı beklenti içinde. Herkes “belediyenin çok borcu var, belediyenin çok çalışanı var, belediyenin parası yok” diyor. Giresun halkı nasıl bir mali tablo ile görevi devraldığımızı biliyor. Esnafımız bu tablonun en büyük şahidi. Ancak biz söz verdik. Hizmet edeceğiz dedik. Arkadaşlarımızla bu yola çıkarken her zorluğu biliyorduk. Bildiğimiz bir durum daha var ki vatandaşlar Giresun Belediyesi’nin geçmişte aldığı yüklü ödemeler ve vergilerinden bunalmıştı. Hemşerilerimizin refahın ve sosyal adaletin tabana yayılması için belediyeye yaptığı temel ödemelerde indirimler yapmaya başladık. Belediyemiz tasarruf ettikçe, borçlarını ödedikçe bu indirimleri daha da yaygınlaştıracağız. Biz, dengeleri koruyarak gerçekleştireceğimiz bu ödemelerin ilkini su fiyatlarında uygulamaya başlıyoruz. Adil ve Sosyal Belediyecilik hizmetlerimizi herkes hissedecek. Herkesin gönlü ferah olsun. Gönül Belediyeciliğimizin getirdiği indirimler vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

İKİNCİ AÇIKLAMA: KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ AÇIKLAMASI

Giresun Belediye Meclisi Haziran ayı birinci toplantısı Başkan Vekili Hasan Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda 24 madde görüşülüp ilgili komisyonlara havale edildi.

Meclisin en önemli tekliflerinden biri de halkın merakla beklediği, su fiyatlarında indirim konusuydu. Su fiyatlarında indirim konusu bir sonraki mecliste görüşülmek üzere ilgili komisyona havalesi yapıldı.

Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci toplantısı 18 Haziran 2019 Salı günü saat 14.00’de belediye meclis salonunda yapılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ