$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

‘BELEDİYEDE MEMUR, SOKAKTA İŞÇİ OLACAĞIM’

‘BELEDİYEDE MEMUR, SOKAKTA İŞÇİ OLACAĞIM’
  • 21.11.2018
  • 1.174 kez okundu
Reklam

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Giresun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Öveç, sendika yönetim kurulu üyeliği ve Giresun Lisesi’ndeki memuriyet görevinden istifa ederek, MHP’den Giresun Belediye Başkan aday adayı oldu. Öveç, Kamu-Sen İl Binasında düzenlediği basın toplantısında, devletin oğlu olarak, devletine ve Giresun’a olan borcunu ödemek için bu göreve talip olduğunu söyledi.

5 yaşından itibaren devlet tarafından büyütülüp, memur olduğunun altını çizen MHP Giresun Belediye Başkan aday adayı Öveç, “eğer nasip olurda belediye başkanı seçilirsem, belediye de memur, sokakta işçi olacağım” dedi. Öveç, aday gösterilip belediye başkanı seçilmesi takdirde, belediye başkanı maaşı değil, asgari ücret alacağının sözünü verdi.

Öveç, Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçiliğinin sigortası olan, Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında ve onun lideri Devlet Bahçeli’nin emrinde bir nefer olma hevesi ve onun izni ile Giresun Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladığını ifade etti.

Aday adaylığının Devlet Bahçeli ve İl Başkanlığı tarafından onaylandığını belirten Öveç şöyle konuştu;

“Devlet bahçeli tarafından onaylandığında,  ve sizlerde yapılacak seçimde,  kendinizin,  annenizin ve babanızın helal vergileri ile yetiştirilmiş bu helal vergilerinizin helak olmaması adına  belediye  başkanlığı  ruhsatını  oylarınızla  bana verdiğinizde,  biliniz ki; anası ve babası  devlet  olan,  ben  devlet ’in  oğlu   Hamit  Öveç. and olsun ki;

Türkiye cumhuriyeti  devleti, yüce  Türk  milleti  ve  siz  değerli  Giresunlular.

beni belediye başkanı  olarak  seçtiğinizde, halka  hizmetin,  kendime  hizmet  değil  hak’ka  hizmet  olduğunu  bilerek, benim  olduğum  her  yerde  ve  makamda,  sadece  ama  sadece  ilimize  ve  ilimiz  insanına   hizmet  edilecek. ilimiz insanının  bana  sunduğu  her  ahlaklı,  hukuka  uygun  projeler  ve  her  türlü  hizmet  işleri  emriniz  sayılacak. çünkü  ben,  şatafatlı  makamlarda  ve  makam  araçlarında,  halkına  tepeden  bakan  zorunlu  görevlerini  yaparken  bile,  halkına  sis  dağından  kar  bağışlayan  bir  başkan  değil,  tam  aksine  makam  aracı  olmayan,  asgari  ücretle  çalışacak  belediye  de  memurunuz  sokakta  ise  işçiniz  olacağım. haksızlığa,  hukuksuzluğa,  adaletsizliğe,  hırsızlık  ve  yolsuzluğa  asla  ama  asla,  geçit  verilmeyecek. makamın  namusu,  onuru  ve  şerefi,  Türkiye  cumhuriyeti  devleti’ nin   yüce  Türk  Milleti’nin,  Milliyetçi  Hareket  Partisi’nin  ve  siz  değerli  Giresunluların  sayılacak.   bu  namusu,  onuru  ve  şerefi  çiğnemek  isteyen  her  kişi  karşısında  devlet’in  oğlu  olan,  ben  Hamit  Öveç’i  bulacak. ben  devlet’in  oğlu   Hamit  Öveç  size  söz  veriyorum,  ucunda  ölüm  bile  olsa, makamın  namusunu  onuru  ve  şerefini  çiğnetmeyeceğim.”

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Tacettin Engin, Hamit Öveç’e çıktığı yolda başarılar dileyerek, Türk Eğitim-Sen’in kuruluşundan bugüne son 12 yılı yönetim kurulu üyeliği olmak üzere emek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ