$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Belediye hizmet araçları daha verimli kullanılacak

Belediye hizmet araçları “Araç Takip Sistemi” ile takip edilecek.

Belediye hizmet araçları daha verimli kullanılacak
  • 03.09.2019
  • 322 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi bünyesinde bulunan tüm iş makinası ve binek araçlar yeni kurulan sistem sayesinde harita üzerinden 7 gün 24 saat, günün her anı yakından takip edilecek. Araçların izlenmesini, denetlenmesini, verimliliğini, takibini hangi şoför tarafından kullanıldığını detaylı raporlama yapan sistemle, sahadaki verimliliğin artırılması ile beraber, yakıt israfının da önüne geçilmesi  sağlanmış olunacak.

Yeni kurulan sistemi yakından inceleyen ve sistem hakkında bazı bilgiler veren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şunları söyledi; “Sürücülerin can güvenliği ile araçların takibi ve kontrolü için araç takip sistemini kurduk. Toplamda 112 aracımıza sistem takıldı ve kullanılmaya başlandı. Sistem sayesinde araçların akaryakıt, hız limiti ve sürücülerin hataları anında görülecek. Araçların görevlendirildikleri rota dışına çıkıp çıkmadıkları izlenecek. Aracın kim tarafından kullanıldığı ve trafik kurallarına uyulup uyulmadığı da rahatlıkla bilinecek. Araçların bulundukları bölgeler görülecek.

Günlük mesafeleri, kontak açıp kapattıkları yerler, yetkili kullanım yetkisiz kullanımlar izlenecek. Tüm detayları ile saatlik, günlük, haftalık ve aylık raporlar alınabilecek. Ayrıca araçların depo kapaklarının da açılıp kapanması da sistem üzerinden görünebilecek. Araçların daha verimli kullanılması ve israfın önlenmesi için kurduğumuz sistem sayesinde belediyemiz adına büyük tasarruf sağlanmış olacak dedi. ”

Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar geçen süre zarfında belediyemizin tüm imkanlarını halkımızın yararına kullandık diyen Başkan Şenlikoğlu konuşmasında şunları da belirti; “Belediyemizde israf dönemi bitti, tasarruf dönemi başladı. Halkımızın bize vermiş olduğu yetkiyi en iyi şekilde kullanarak hizmet ediyoruz. Belediyemizde almış olduğumuz bir karar, hayata geçirdiğimiz bir uygulama hepsi vatandaşlarımızın yararı için olacaktır. Bu bilinç ve anlayış ile çok çalışacağız, bu şehre en güzel hizmetleri getireceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ