$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Belediye hız kesmeden çalışıyor

Belediye hız kesmeden çalışıyor
  • 05.09.2019
  • 504 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde sürdürdüğü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

NİHATBEY CADDESİ’NDE TAŞ DUVAR ÇALIŞMALARI

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Gedikkaya Mahallesi Nihatbey Caddesi üzerinde taş duvar çalışması başlatıldı. Yaklaşık 40 metre uzunluğunda olan taş duvar çalışması, meydana gelebilecek olası tehlikeleri önlemek amacıyla hızlı bir şekilde devam etmekte.

Şehrin geleceğini şekillendirecek projelerin yanı sıra, görsel ve estetik görünüm sağlayan çalışmalara da büyük önem veren Giresun Belediyesi ihtiyaç olan bölgelerdeki sorunları hiç bekletmeden gideriyor. Bu kapsamda tehlike arz eden bölgelerde taş duvar yapımı çalışmalarına da büyük önem veriliyor.

BOĞACIK DERESİNDEN YENİ HAT GEÇİRİLDİ

Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından Aksu Mahallesi ile Gedikkaya Mahallesini birbirine bağlayan Boğacık Deresinde önemli çalışmalar yapılıyor.

Gedikkaya Mahallesi ve Sanayi Bölgesinin kanalizasyon hattının Boğacık Deresinden geçirilip, terfi merkezine bağlanması için Su ve kanalizasyon ekipleri çalışmalara hızlı bir şekilde başladı. Yirmibeş metrelik yeni hattın dere içinden geçirilmesi için çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, yapılacak çalışmalar sonrasında bölgede alt yapı adına sıkıntı yaşanmasının da önlemini alacak.

Altyapı çalışmaları kapsamında şehrin birçok mahallesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde Aksu Mahallesi ve Hacısiyam Mahallesinin tamamında altyapı sorunlarını gidererek önemli çalışmalar yapmıştı.

TEMİZLİK İŞLERİ SON SÜRAT ÇALIŞIYOR

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ise şehrin muhtelif yerlerinde çalışmalarına son sürat devam ediyor. Ekipler, ‘’Benim Şehrim Temizdir’’ sloganı altında şehrimizin temizliğinde önemli işlere imza atıyor.

Kamu kurumları, okullar, mahalleler ve sokaklarda rutin işlerine devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü, ayrıca belirli gruplar halinde gece gündüz demeden ekstra çalışmalarda gerçekleştiriyor.

Giresun Kalesinde şehitlik anıtında temizlik çalışmaları başlarken, kaldırım ve yollarda köpüklü suyla yıkama çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan personellerden oluşturulan ot biçme ekibi de, birçok mahalle ve sokakta yabancı ot vb. temizliğini yaparak vatandaşlarımızın takdirini toplamaktadır.

Belediye bağlı müdürlük ekipleri tarafından hazırlanan programlar kapsamında programlar kapsamındaki tüm çalışmalar önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ