$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

BEKTAŞOĞLU’DAN CUMHURİYET KUTLAMASI

BEKTAŞOĞLU’DAN CUMHURİYET KUTLAMASI
  • 30.10.2018
  • 547 kez okundu
Reklam

25 ve 26. Dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu Cumhuriyetin ilanının 95. yılını kutladı.

Bektaşoğlu şunları söyledi;

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Atatürk önderliğinde Anadolu halkının emperyalizmin işgaline karşı verdikleri bağımsızlık ve kurtuluş savaşı sonrasında kurulmuş, yüzyılımızın en önemli ve özel devletidir.

Cumhuriyetimiz gücünü kuruluşundaki bu inanç ve kararlılıktan, Kuvayi Milliye ülküsünden, yüce Atatürk’ün devrim ve ilkelerinden almaktadır. Bunca badirelere, her türlü dahili ve harici düşmanların saldırılarına karşı 95 yıldır dimdik ayakta durmasının nedeni budur.

Bu topraklarda bundan sonra da güçlü, onurlu, bir ulus devlet olarak, birlik ve beraberlik içinde; sevgi, barış, özgürlük, refah ve mutluluk içinde yaşamak istiyoruz. Bu nedenle Cumhuriyetimize ve onunla birlikte elde ettiğimiz, başta laiklik olmak üzere; parlamenter demokrasimize, hak ve özgürlüklerimize bedeli ne olursa olsun hep birlikte sahip çıkacağız.

Varlığımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizi ve her karış toprağında atalarımızın kanı ve canı olan aziz yurdumuzu ilelebet koruyacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi bunun için vardır. Bu kutlu günü, partimizin, STK’ların ve belediyelerimizin organizasyonlarıyla başta Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’da olmak üzere, bütün Türkiye’de halkımızla birlikte coşkuyla kutlayacağız. 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünü gururla kutlarken, bu kararlılığımızı bir kez daha vurguluyor ve Cumhuriyetimizi kuran başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İsmet İnönü’yü, diğer bütün kahramanlarımızı, Osman Ağa, Hüseyin Avni Alparslan’ı ve Giresun Gönüllü Alay askerlerini, bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ