$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

BEKTAŞOĞLU: VİCDANLAR YARALANMIŞTIR

BEKTAŞOĞLU: VİCDANLAR YARALANMIŞTIR
  • 07.05.2019
  • 804 kez okundu
Reklam

25.26.Dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ve yenilenmesi kararı, hukuki gerekçelere dayanmıyor. İnandırıcı değil. Vicdanlar yaralanmıştır” dedi.

“İktidarı elinde bulunduran gücün telkin, yönlendirmeleriyle ve baskılarıyla alınan bu kararla sandıktan çıkan seçmen iradesi yok sayılmıştır. 13 bin oyla elde edilen bir hak gasp edilmiştir.  Demokrasimize ağır bir darbe vurulmuştur.
Bu tam kanunsuzluktur” diyen Bektaşoğlu, “Bu kararla sadece İstanbul Büyükşehir seçimlerinin değil, aynı sandık kurullarının yaptığı İstanbul’un bütün ilçelerinin, benzer yöntemlerle yapılan, 31 Mart seçimlerinin bütün illerdeki sonuçları, hatta daha önceki seçimler bile tartışmalı ve şaibeli hale gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

Bektaşoğlu şunlara yer verdi; “Partimizin yetkili kurulları nasıl bir değerlendirme yapacak bilmiyoruz, oradan çıkan kararları bekliyoruz.

Ama biliyor ve inanıyoruz ki; yeniden seçim, Sayın Ekrem İmamoğlu’nun yeniden seçilmesiyle sonuçlanacaktır.

İmamoğlu kazanacak, demokrasi, hak, hukuk ve adalet kazanacak, AKP bir kez daha kaybedecektir. İstanbul’a gelen bahar günlerini sürdürmek için hep birlikte İstanbul’da olacağız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ