$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Bektaş: Vatandaş uyarılara dikkat etmeli

CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, “Vatandaşlarımızın Kornavirüs konusunda uyarıları dikkate almasının elzem olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bektaş: Vatandaş uyarılara dikkat etmeli
  • 17.03.2020
  • 382 kez okundu
Reklam

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulunan Bektaş, “Bilindiği üzere coronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada ciddi sayıda vaka sonucunda binlerce can kaybı yaşanmış, henüz tedavisinin bulunmaması nedeniyle dünyada ve ülkemizde büyük bir kaygı uyandırmıştır. Dünya ülkelerinde virüsün yayılmasını önlemek amacıyla ciddi karantina tedbirleri uygulanmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı’nca bir kısım tedbirler alınmış, okullar tatil edilmiş, uçuş trafiği kapatılmıştır. Son olarak yoğun eleştiriler ve bir umre ziyaretçisi vatandaşımızın testlerinin pozitif çıkması üzerine Ankara ve İstanbul’da Umre ziyaretçileri karantinaya alınmıştır” diyen Bektaş, “Buna karşın geçtiğimiz günlerde Ordu-Giresun Havaalanından giriş yapan Umre yolcularının bir takım test ve bilgilendirmelerden sonra karantina işlemi uygulanmaksızın basit bir mülakatla evlerine gönderildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Virüsün iki hafta ile bir ay arası kuluçka süresinin bulunduğu dikkate alındığında Ordu Valiliği tarafından yapılan denetimin yetersiz olduğu ortadadır. Bu nedenle Giresun Valiliği tarafından son bir ay içerisinde yurtdışından aktarmalı olarak veya umre dönüşü havaalanından giriş yaparak ilimize gelen vatandaşlarımızın tespiti ve gerekli testlerin yapılarak karantina işlemlerinin uygulanması halk sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır” şeklinde konuştu.

Bektaş daha sonra şöyle devam etti; “Yine Giresun Valiliği bünyesinde ilgili müdürlükler, tüm belediyeler, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile özel sağlık kuruluşlarından oluşan kriz masası kurulmasının ve halkımızın düzenli olarak bilgilendirilmesinin ve vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasının elzem olduğunu düşünüyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ