$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Bektaş: Özgürlüğe giden yolun ilk adımı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, “19 Mayıs, bir milletin özgürlüğüne giden yoldaki ilk adımdır” dedi.

Bektaş: Özgürlüğe giden yolun ilk adımı
  • 19.05.2020
  • 640 kez okundu
Reklam

Bektaş açıklamasında yaptığı değerlendirmede “101 yıl önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları canlarını hiçe sayarak çıktıkları yolculuğun sonunda Samsun’a adım atmış ve o ilk adımın devamında aziz milletin sinesindeki bağımsızlık ateşini alevlendirmiş, işgal güçlerine karşı verilen Kurtuluş Mücadelesini başlatmıştır. Bugün her köşesi cennet olan, dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyorsak o gün atılan adımlar sayesindedir. Bugün göklerde dünyanın en güzel bayrağını dalgalandırıyorsak o gün yürünen yollar sayesindedir” dedi.

“Kuruluşun ve kurtuluşun partisi, olarak, o günlerde elde edilen kazanımların, bağımsızlığın ve Cumhuriyetimizin mirasçıları değil emanetçileriyiz” diyen Bektaş “bu nedenle var gücümüzle çalışacağız. Bayrağımızın layık olmadığı yerlerde değil, tüm zarafetiyle her zaman yükseklerde dalgalanması için uğraş vereceğiz” ifadesini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%