$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

BEKTAŞ: KABUL EDİLEMEZ

SP İl Başkanı Bektaş, Necmettin Erbakan’ın “bunlara değil devlet, leblebici dükkânı bile emanet edilmez” sözünü hatırlatarak, “Mckinsey Türkiye’nin kayyumu olmuştur” açıklamasında bulundu.

BEKTAŞ: KABUL EDİLEMEZ
  • 09.10.2018
  • 327 kez okundu
Reklam

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, ekonominin AKP hükümeti tarafından ABD’li danışmanlık şirketine teslim edilmesini kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Bektaş yaptığı yazılı açıklamada, mckinsey’in Türkiye’nin kayyumu olduğunu savundu.

AKP hükümetinin 16 senede ekonomiyi dibe batırdığını, artık dışarıdan borç bulunulmaz hale gelindiğini ve sıcak paranın da dip yaptığını ifade eden Bektaş, “ekonomide gelinen nokta belli. 16 senedir sıcak para ve borç parayla döndürülen ekonomi artık daha dönmüyor. 2009 ekonomik krizinden sonra piyasayı rahatlatmak amacıyla dünyadaki büyük merkez bankalarının piyasaya sürmüş oldukları paranın sonu geldi. Artık merkez bankaları dağıtmış oldukları paraları geri topluyorlar. Eskisi gibi bol sıcak para yok. Eğer aldığınız paraları üretime değil de betona, asfalta gömerseniz, sonunda ekonomiyi duvara toslatırsınız. Üretim tesisleri kurmadığınız için de aldığınız dolarları yerine koymak için tekrar borç aramak zorunda kalırsınız. Sonunda yahudi -siyonist bankerlerin ve kuruluşların kapısına muhtaç olursunuz. Zaten onlarında istediği böyle bir Türkiye ekonomisiydi” dedi.

Ekonomi yönetiminin artık ABD’li şirketlere teslim edildiğini belirten Bektaş;”mckinsey Türkiye’ye atanmış bir kayyumdur. Ekonomide yürütülen yanlış politikalar yüzünden Türkiye Cumhuriyeti’ni amerikalı bir kayyum’a teslim etmek zorunda kalmışlardır. Daha açık bir ifadeyle ‘Ben bu ülketi yönetemiyorum, amerikalı mckinsey yönetecek’ itirafından başka bir şey değildir” değerlendirmesinde bulundu.

1 yıl içinde ödenmesi gereken 230 milyar dolar dış borcumuz olduğuna dikkat çeken Bektaş şunları kaydetti;

“merkez bankasının brüt dolar rezervi 60 milyar dolar seviyelerine inmiştir. Dolarımız olmadığına göre bu dolarları nasıl geri ödeyeceğiz? İşte burada ABD danışmanlık şirketi yani rothschild’in danışmanlık şirketi McKinsey devreye giriyor. Şimdi bu şirket aracılığı ile Türkiye uluslararası yahudi-siyonist bankerlerin önünde görücüye çıkacak. Türkiye’deki bütün bakanlıkların mali yapısı ve içeriği bu şirkete aktarılarak dış pazarlardan borç para arayacağız.”

Ağustos ayında yükselen dolar kuru dolayısıyla hükümet üyelerinin hep bir ağızdan ‘ekonomimize dışarıdan saldırı var, dolarla oynuyorlar’ söylemleriyle ortalığı ayağa kaldırdığını söyleyen Bektaş; “şimdi ise ekonomimize saldıranların danışmanlık firmasıyla anlaşma yapıyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Erbakan Hoca’nın deyimiyle bunlara değil devlet, leblebici dükkânı bile emanet edilmez” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ