$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Bektaş: 17 lira göz boyamak için açıklanmıştır

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, fındık fiyatındaki düşüşün hükümetin yıllardır uygulayamadığı yanlış tarım politikalarından kaynaklandığını kaydetti.

Bektaş: 17 lira göz boyamak için açıklanmıştır
  • 02.09.2019
  • 488 kez okundu
Reklam

Geçen yıl fındık fiyatının 21 lirayı gördüğünü hatırlatan Bektaş, “21 liradan satılan fındıktan para kazananlar şimdi, sıkışık durumda olan üreticiden ürününü ucuza almak için her türlü oyunu çeviriyorlar. Bunun sorumlusu da üretici değil, üreticiye sahip çıkacak politikaları üretemeyen hükümettir. Üretici her sezon başı olduğu gibi dejavu yaşıyor” dedi.

Fındık alım fiyatlarının hükümet tarafından 17 TL olarak açıklanmasının manidar olduğunu söyleyen İl Başkanı Bektaş şunları kaydetti;

“hükümetin alım fiyatlarının 25 liradan aşağı olmaması gerekiyordu. Çünkü TMO’nun kriterleri ağır ve bu kriterleri Giresunlu üreticinin karşılaması çok zor. Üstelik bol yağışlı olan bu sezonda imkânsız gibi bir şey. En yoğun satışın olduğu bu günlerde üretici yine fındığını tüccara verecek. Bu nedenle piyasada 17 liradan fiyat oluşmaz. Bunu fındıkla ilgilenen herkes biliyor, bölge milletvekilleri de biliyor. 17 lira fiyat sadece ve sadece göz boyamak için açıklanmış bir fiyattır. Bu ilgisizlik, bu duyarsızlık, bu sahipsizlikle fiyatlar daha da aşağıya düşecektir. Üreticiye de her sezon olduğu gibi fındığın tesellisi kalacaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ