$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

BAYRAMIN GÖZDESİ GİRESUN OLACAK

Giresun 2019 yaz turizmine hızlı başlıyor. Giresun’da 9 günlük Ramazan Bayramında otellerde yüzde yüz doluluğa ulaştı. Bayram süresince ilimizin doğal, kültürel ve tarihi mekanlarını binlerce yerli ve yabancı turisttin ziyaret etmesi bekleniyor.

BAYRAMIN GÖZDESİ GİRESUN OLACAK
  • 21.05.2019
  • 489 kez okundu
Reklam

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, Giresun’un 2019 yaz turizmine hazır olduğunu, Ramazan bayramı tatiliyle birlikte hareketliliğinin başlayacağını ifade etti. Karadeniz bölgesinde turizm destinasyonlarıyla farkı bir konuma sahip olan Giresun’un turizmde çıtasını her yıl artırarak yoluna devam ettiğini kaydetti.

Uzuner, Giresun’un turizmde Karadeniz Bölgesinin bir özeti olduğunu belirterek, bölgede olmayan birçok değerli turizm destinasyonun Giresun’da bulunduğunu ifade etti. Uzuner, “560 üzerinde yaylası Doğu Karadeniz’in mitolojik ve üzerinde insan yaşayabilen tek adası Giresun Adası. Mavi Gölü, Yedi Değirmenler Tabiat Parkı, Kuzualan Şelalesi, plajları ve harika bir doğaya sahip Giresun şehir merkezi ile şehrimiz bölgenin adeta bir özeti gibi” dedi. 9 günlük Ramazan bayramıyla birlikte Giresun’da da turizm hareketliliğinin başlayacağını söyleyen Uzuner, “Bayram tatili öncesi şuanda bütün otellerimiz yüzde yüz dolulukta rezervasyonlarını aldı, tur paketlerinin tamamında  Giresun ilimiz var. Bu yıl için Orta Doğudan ve Türkiye’nin değişik illerinden Ordu-Giresun havalimanımıza hem charter uçuşları hem Almanya’dan direk uçuşların yanı sıra yurtiçinden uçakla tur paketleri düzenlenecek. Ayrıca yeşil yolun kapsamında yaylalarımızda yeşil yol tur programlarında  bu yıl itibariyle Ordu yaylalarını da kapsayacak şekilde Ordu’nun dereleri, Giresun’un yaylaları altı gece yedi günlük bir tur programı Giresun da Bektaş yaylamızda ve Kulakkaya yaylamızda konaklayacak şekilde planladık. Bu aks da bu yıl için beş binin üzerinde dağa sever şehir merkezi değil sadece yayla bandını gezmek isteyen doğaseverler ve beyaz yakalı dediğimiz turistleri inşallah Giresun yaylalarımız da misafir etme olanağını yakalayacağız” diye konuştu.

Giresun’da turizmin artık12 aya yayıldığını aktaran GİRTAB Müdürü Uzuner şöyle konuştu;

Bu yıl kış ayında Kümbet yaylamızda yaptığımız 5 buçuk kilometrelik kızak parkuruyla Giresun turizmini 12 aya yaymak konusunda büyük bir çıta yükseltmesini başardık. İlimizde kış aylarında da gerek kongre turizmlerin de gerekse yayla bandında kış turizmi aktiviteleriyle şehrimizin turizm değerlerini yükselterek doluluk oranlarını yüksek tutmaya çalışıyoruz. Yılın 12 ayında bölgemizde doluluk oranları açısından konaklama tesisi doluluk oranları açısından ilimiz artık ilk ikinin içerisinde yer almakta.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ