$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Bayraktar: Cesur yürekli başkanı kutluyorum

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, tekel karşısında cesur yüreklikler mücadele ederek, üreticiyi satmayan Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan ve Karadeniz Bölgesi ziraat odalarını kutladığını kaydetti. Giresun Ziraat Odası’nda fındıkla ilgili açıklamalarda bulunan TZOB Başkanı Bayraktar’a Ziraat Odası Başkanı Karan, üzerinde “Fındığın Başkenti Giresun” yazılı bir sebep fındık hediye etti.

Bayraktar: Cesur yürekli başkanı kutluyorum
  • 04.10.2019
  • 954 kez okundu
Reklam

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındığın bölge ve ülke için önemine dikkat çekerek, “Çiftçi yoksa fındık yok. Fındık yoksa ihracat yok. İhracat yoksa ihracatçı ve esnaf yok. Onun için fındık buranın hayatı. Bu manada TZOB ve ziraat odalarımız hep birlikte çok ciddi mücadele veriyoruz” dedi. TOZB Başkanı Bayraktar, Ordu, Giresun ve Trabzon ziyareti kapsamında Giresun Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

“ÜRETİCİNİN ALEYHİNE BİR GELİŞME OLURSA BİZ ONA MÜDAHALE EDERİZ”

Halit Ayar toplantı salonunda ziraat odası başkaları ve muhtarlara bir araya gelen Bayraktar, tekelle büyük mücadele konusunda ve Toprak Mahsulleri’nin fındık piyasasında olmasında ziraat odalarının büyük katkısı bulunduğunu, cesur yürekli ve üreticisi satmayan ziraat odalarını kutladığını ifade etti. Bayraktar, “Eğer TMO piyasadan çekilir, zamanlamasız piyasaya ürün sürerse bu fındık üreticisine zarar verir. Biz bunu ziraat odaları olarak takip ediyoruz, üreticinin aleyhine bir gelişme olursa biz ona müdahale ederiz. TMO şunda fındıkta bir emniyet sibobu. TMO ne kadar çok fındık alırsa piyasayı istediğimiz noktaya getirir. TMO’ya bu noktada çok büyük görev düşüyor” dedi.

“FINDIK LOBİLERİYLE MÜCADELE VERİYORUZ”

Ziraat odalarının fındık lobileriyle büyük mücadele verdiğini söyleyen Bayraktar, “Bunlar ziraat odalarını bile kapatmaya, yok etmeye çalışıyorlar. Çünkü karşılarında ziraat odaları var. Küresel piyasa üreticinin lehinde oluşmuyor. Tekeleşen ve üreticiyi ezen bir sistem var. Üreticiyi koruyacak bir mekanizmaya ihtiyaç var mı? Var. FİSKOBİRLİK alım yapsın, büyüsün isteriz. Destek verilsin, tecrübesiyle bu işi oda yapar” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ