$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

BAU Global Gürcistan’da

Türkiye’yi dünyada başarı ile temsil eden Bahçeşehir Üniversitesi’nin global zincirinin halkalarından olan International University  Batumi Tıp Fakültesi’nin akademik yılı ve yeni kampüs binasının açılış töreni muhteşem geçti.

BAU Global Gürcistan’da
  • 02.12.2019
  • 694 kez okundu
Reklam

Ülkemizi dünyada başarı ile temsil eden hemşeriimiz Enver Yücel’İn kuruculuğunu ve mütevelli heyeti başkanlığını yaptığı Bahçeşehir Üniversitesi’nin global zincirinin halkalarından olan International University  Batumi Tıp Fakültesi’nin akademik yılı ve yeni kampüs binasının açılış töreni, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi Batum’da gerçekleştirildi.

Dünyanın kabul ettiği standartlara göre inşa edilen ve güncel tesislerle donatılan Fakülte, Batum Medina  Hospital ile afilosyonu bulunan ve hastaneyle aynı yerleşkedeki yeni binasında, 20 farklı ülke ve kültürden gelen öğrencilere alanında başarılı akademik kadrosuyla eğitim verecek.

 

ENVER YÜCEL: “AVRUPA’NIN EN İYİ EĞİTİM VEREN KURUMLARINDAN BİRİYİZ”

BAU Mütevelli Heyet Başkanı BAÜ Global Başkanı Eğitimci Enver Yücel, ülkemizin geçmişten gelen bir tarihi ve kültürel yakınlığı olan Gürcistan’la eğitim yoluyla da kurdukları ilişkinin, çeşitli fakülte ve yüksek okul açılışıyla da süreceğini söyledi.

Yücel, “ 21 yıl önce üniversite olarak  İstanbul’da kurulan  Avrupa’nın en iyi eğitim veren kurumlarından biriyiz. Hatta en iyisiyiz. Beş yıl önce bölgenin bir insanı olarak önceliğimiz sağlık alanında bir Tıp Üniversitesi açma fikri bana geldiğinde komşumuz, dostumuz  Gürcistan’da  böyle bir yatırımın yapılıyor olmasının heyecanıyla karşılayıp bu işe başladım. Beş yıl önce uluslararası öğrencileri olan küçük bir yapıyla başladık ve gördük ki bu bölge sağlık alanında ihtiyacı olan bir ülke.  Şimdi  de sağlık alanında Gürcistan Batum’da hem doktor yetiştiren, hem hasta tedavisi yapan, hem de araştırmaları yapan bir sağlık üssü olan önemli bir merkez olsun istedik. Bunun içinde bölgedeki  güçlü, iyi kalite  hizmet veren Medina Hastanesiyle  afilosyonu olarak işbirliği  ile pratiğinin bizde yapılmasına önerim bu yeni kampüse taşınmamızı sağladı. Tıp Üniversitemiz,  doktor yetiştirmenin yanı sıra  diş hekimliği, eczacılık, fizyoterapi gibi birçok alanlarda büyüyecektir. Ayrıca   mühendislik tıp ile de  birleştirilerek çok güzel  işler yapılacağına inanıyorum. Tıp Üniversitesi bir başlangıç olmuştur ve devamı yeni eğitim yatırımlarıyla gelecektir.”

Açılış törenine, Batum Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Zaal Mikeladze, Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Devlet eski Bakanı Burhan Kara, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç,  Acara Sağlık ve Sosyal İşler Bakan Yardımcıcı Nino Nizharadze, Ajara Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Rusudan Shavishvili, Ajara Yüksek Konseyi Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Leila Ghoghoberidze , Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Merab Khalvashi, CSG-City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi Güvenlik ve Koruma Genel Koordinatörü Emniyet Müdürü Osman Öztürk, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ