$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

BAŞSAVCI: HER TÜRLÜ İHTİMALİ ARAŞTIRIYORUZ

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, kamuoyunun yakından takip ettiği Rabia Naz olayı ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

BAŞSAVCI: HER TÜRLÜ İHTİMALİ ARAŞTIRIYORUZ
  • 12.04.2019
  • 589 kez okundu
Reklam

Başsavcı Alan, Giresun ve Trabzon Adli Tıp Kurumunun ardından İstanbul Adli Tıp Kurumundan da rapor alınacağını buralardan gelecek rapor sonuçlarına göre olayla ilgili kararın verileceğini bildirdi.

Olayla ilgili kamuoyu ve sosyal medyada bilgi kirliliğine dikkat çeken Alan, “Türk yargısı bu konuyla ilgili kararını her türlü ihtimali araştırarak verecektir” dedi.

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın Ruh Sağlığı hastalıkları hastanesine yatırılması ile ilgili, “Şaban Vatan’ın tedavi süreci ile ilgili ya da bu iddialarla ilgili dosyalarımızın, Rabia Naz’ın ölümü olayıyla hiç alakası yoktur. Bu soruşturma ayrı, Şaban Vatan ile ilgili bazı şikayetler üzerine yapılmakta. Özellikle Şaban Vatan’ın ağabeyi ve annesinin bu konuda ifadeleri var, psikolojik bazı sıkıntılar yaşadığını belirtmişler. Bu nedenle de tedavi süreci başladı. Biz yasal bir gereklilik olarak Şaban Vatan’ın psikiyatrik raporunu almak zorundayız. Bu süreç devam ediyor. Rabia Naz olayıyla hiçbir alakası, ilgisi yoktur. Bu konudaki araştırmalar devam etmektedir. Mahkeme son olarak bir karar verdi. O karar doğrultusunda Giresun Sulh Ceza Mahkemesi kararı doğrultusunda Şaban Vatan cezai ehliyeti noktasında değerlendirme yapılmak üzere ilgili sağlık kuruluşuna sevk edilecektir” ifadelerine yer verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ