$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

BAŞKAN YAKAR’DAN MEGA YENİ MEYDAN VE FUAR ALANI

Bulancak’ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleriyle, “Yeni dönemde Bulancak’ı yeni bir boyuta taşıyacağız” diyen Başkan Yakar, yeni projelerini açıkladı.

BAŞKAN YAKAR’DAN MEGA YENİ MEYDAN VE FUAR ALANI
  • 21.03.2019
  • 511 kez okundu
Reklam

İlk dönemlerinde altyapıya ağırlık vererek yeni bir Bulancak’ın temelini attıklarını belirten Bulancak Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Recep Yakar, yeni dönemde yeni mega projelerle Bulancak’ı geleceğe taşıyacaklarını söyledi.

Tarihi Bulancak İskelesinin batısında; 70 bin metre kare dolgu Fuar Alanı Projesi, 22 bin metre kare Kent Meydanı Dönüşüm Projesi ve Kent Meydanı altında 1000 araçlık Otopark Projesi ve 7 bin metre kare Yeni Şehir Meydanı Projelerini hazırladıklarını ifade eden Başkan Yakar, “Bu projeler mega ölçekli ve Bulancak’ı yeni bir boyuta taşıyacak vizyon projelerdir. Tüm projelerimizde olduğu gibi bu projelerimizde de kaynaklarımız hazır ve belli. Tüm başvuruları ve izinleri alınmış gerçek projelerdir.
Biz hiçbir zaman hayal satmadık. Hayalini kurduk ve gerçekleştirdik. Birileri gibi on yıldır seçim dönemlerinde vaat edip, yeni seçim dönemlerinde tekrar aynı vaatlerle gelmedik. Yaptıklarımız ve gerçekleştirdiklerimiz artık geride kalmıştır. Şimdi geleceğe bakıyoruz. AK Belediyecilik anlayışımızı, gönül belediyeciliği ile birleştiriyor, yeni bir Bulancak inşa ediyoruz.

FUAR ALANI PROJEMİZ BULANCAK’I YENİDEN DENİZLE BULUŞTURACAK

Tarihi Bulancak İskelesi’nin batısında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız nezdinde yaptığımız girişimlerle ve destekleriyle 70 bin metrekarelik bir deniz dolgusu yapacağız. Bu alan denize hasret kalan Bulancak halkını yeniden denizle buluşturacak düzenlemelerle ve fuar alanı olarak planlanacak. Mesire yerleri, gezinti alanları, alanın her iki tarafında yat limanları, kapalı ve açık otoparklar, spor ve sosyal alanları ile de insanımızın nefes alacağı bir alana kavuşmuş olacağız.

KENT MEYDANI DÖNÜŞÜM PRJESİYLE VİZYONUMUZU DEĞİŞTİRECEĞİZ

Yine mega bir proje olarak Kent Meydanı Dönüşüm projemizle, eski meydan ve çevresinde 22 bin metre kare alanı dönüştürerek ilçemizin önünü açacağız. Bu proje kapsamında eski meydanda bulunan hükümet konağı, belediye hizmet binası ve Merkez Orta Cami ile Gazi Ortaokulu çevresindeki tüm alanı boşaltacak ve meydan haline getireceğiz. Gazi Ortaokulunu da yıkaraj yeni Belediye Sarayını inşa edeceğiz. Bu alanda bin araçlık yeraltı otoparkı ve Belediye Sarayı önünde 7 bin metrekarelik Kent Meydanını hayata geçireceğiz. Bir kentsel dönüşüm projesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte hayata geçireceğimiz bu projemizde prestijli bir kent merkezini ilçemize kazandırmış olacağız. Bu proje kapsamında meydan alanı içerisinde kalan tarihi yapıları koruyup, restore ederek kent kültürünü de yaşatmaya devam edeceğiz.

DİĞERLERİ BIRAKIN HAYALİNİ KURMAYI ENGEL OLMUŞ

Bu projeler başkalarının hayalini dahi kuramayacakları mega ölçekli projelerdir. Diğerleri bırakın haylini kurmayı engel olmuşlar. Bulancak’ı geleceğe taşıyacak bu mega projelerin altyapısını oluşturacak dolgu alanlarının kararları alınırken, CHP’li meclis üyeleri ve Başkan adayı Sayın Necmi Sıbıç “RED” oyu kullanmışlar ve Bulancak’ın geleceğinin önünü tıkamak istemişlerdir. Onlara rağmen yapıyoruz, başarıyoruz. Tüm engellemelerine ve muhalefetlerine rağmen Bulancak’ı daha modern bir şehir haline getireceğiz. Biz hayal değil gerçek projeler ve hizmetler üretiyoruz. Bizim tek sevdamız ve kaygımız Bulancak’tır” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%