$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

BAŞKAN YAKAR, CANLI YAYINDA KONUŞTU

BAŞKAN YAKAR, CANLI YAYINDA KONUŞTU
  • 02.07.2019
  • 397 kez okundu
Reklam

Bulancak Belediye TV’nin canlı yayın konuğu olan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, son günlerde ortaya atılan, “Bulancak Belediyesine Kayyum atandı” iddialarına ve gündemdeki diğer konulara cevap vererek yeni müjdeler açıkladı.

Gazeteci Zafer Çamaltı’nın moderatörlüğünde, Başkanlık makamından yapılan canlı yayında, soruları ve iddiaları cevaplayan Başkan Yakar, “Bulancak’ta Kayyum diye bir şey söz konusu değildir, Bulancak Belediyesinin batması söz konusu değildir. Ama seçimle gelemeyen insanların kayyum olsun istekleri vardır. Boşuna heveslenmesinler, onların hevesleri geçmişte kursaklarında kaldığı gibi yine kursaklarında kalmaya devam edecektir. Yine Bulancak Belediyesi borç yüzünden batsın istiyorlar, onda da hevesleri kursaklarında kalır. Bulancak Belediyesi güçlü bir belediyedir. Seçim öncesi vaat ettiğimiz tüm projelerin takipçisiyiz. Demokratik yollarla millete kendisini seçtiremeyenler, milletin iradesine saygı duymayanlar istiyorlar ki, hizmet olmasın, Bulancak belediyesi batsın, Belediye başkanı görevde olmasın, biz hak etmesek de bizim gibi insanları buraya kayyum olarak atasınlar. Milletten alamadıkları iradeyi yalan konuşarak almak istiyorlar” dedi.

Gündeme dair diğer konulara da değinen Başkan Yakar; “Hemen bir müjde olarak Sarayburnu Camii çevresindeki binaların kamulaştırılması için, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın takibatıyla kamulaştırma ödeneklerinin hazır olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki günlerde Ankara’ya giderek gerekli görüşmelerle bu projeyi hayata geçiriyoruz. Sarayburnu Cami çevresindeki binalar kamulaştırılarak ve çevre düzenlemesi yapılarak Millet Bahçesine dönüştürülecek. Yine meydan projemizle ilgili Temmuz ayı meclis toplantımızda kararını alarak eski Hükümet konağının yıkımı ve buraya yeni Belediye Hizmet binası inşaatımıza başlıyoruz. Meydan dönüşüm projemizde bu projeyle start almış olacak. Daha birçok projemiz ve hizmetimiz yeni dönemde aynı hızla hayata geçecektir kimsenin şüphesi ve kaygısı olmasın” dedi.

Bulancak Doğalgaz projesinin müteahhit kaynaklı bir gecikmesinin olduğunu, kaynak sıkıntısının olmadığını belirten başkan Yakar, “Ancak çalışmalar devam ediyor ve bizde takip ediyoruz. Önümüzdeki kış Bulancak’ta doğalgaz kullanımı başlayacaktır” dedi.

TOKİ ile ilgili talep fazlalığı olduğunu belirten Başkan Yakar, 340 olarak planlanan, ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yatay mimari kısıtlaması nedeni ile 230-240 konuta düşen proje sebebi ile projeye dahil olan üyelerin mağdur edilmeden azaltılmasından sonra devam edileceğini söyledi.

“BULANCAK BELEDİYESİ EN AZ BORCU OLAN BELEDİYEDİR!”

Bulancak belediyesi doğu Karadeniz de en fazla hizmet, iş ve yatırım yapan, buna rağmen en az borcu olan ve hesapları şeffaf bir belediyedir. Bu seçim sürecinde böyleydi şimdide böyle. Bulancak Belediyesi tüm zamanları en iyi durumundadır ve yakında hız vereceğimiz çalışmalarımız bunu gösterecektir. Biz görevimizin başındayız ve sonuna kadar da görevimizin başında olacağız. Bu vesileyle Tüm Bulancaklı hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%