$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

BAŞKAN AYBAR STK’LARLA BULUŞTU

BAŞKAN AYBAR STK’LARLA BULUŞTU
  • 17.04.2019
  • 456 kez okundu
Reklam

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve meclis üyeleri İstanbul’da bulunan Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında köy dernek temsilcileriyle buluştu. Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve beraberindeki ekip ile mahalli yerel seçimler sonrası Alucra Vakfında köy dernek temsilcilerine teşekkür ziyaretinde bulundu. Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfında gerçekleşen toplantıda Alucra Belediyesinin son durumu ve neler yapılacağı hakkında da bilgiler veren Alucra Belediyesi temsilcileri, biraz zamana ve desteğe ihtiyacı olduklarını ilettiler. Beyoğlunda Başarılı Seçim Süreci Yürüttük Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Süleyman Baba yaptığı konuşmada, “Yerel seçimlerden çok kısa süre önce göreve geldikleri belirterek kısa sürede yerel seçim sürecini tüm köy dernekleri ile birlikte başarılı bir şekilde yönettiklerini, Alucralıların haklarını sonuna kadar savunduklarını, Beyoğlunda ikisi Ak Parti, biri CHP diğeri de İYİ Parti olmak üzere 4 tn meclis üyesi ile temsil hakkı kazandıklarını sözlerine ekledi. Özellikle Beyoğlu Belediyesinde Alucraların önümüzdeki günlerde önemli bir konumlarda olacağının altını çizen Vakıf başkanı, artık hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağını da iletti. Suat Aybar’ı da tebrik eden Vakıf Başkanı Baba, “Seçimler bitti, Suat bey artık Alucranın Başkanıdır önümüze geleceğe bakacağız.

Biz Alucra STK’ları olarak en kısa sürede Alucra’da ne yapabiliriz oturup bunları konuşucağız, köy derneklerimizle oluşturduğumuz 52 maddelik bir acil eylem planımız var. Bunu gerek belediye gerekse biz STKlar birlikte oturup masaya yatırıp ilçemize yeni kazanımlar sağlayacağız, bundan sonra herşeyin takipcisi olacağız” dedi. Alucra Belediyesinin Borcu 41 Milyon TL Alucra Belediyesi Encümeni Hasan Serttaş yaptığı konuşmada Alucra Belediyesini mazbatalarını alıp devraldıktan sonra yaptıkları hesaplarda 3 nisan itibariyle borçlarının 41 milyon TL olduğunu açıkladı. İas etmiş kazasında 100 TL bile olmayan bir belediye devir aldıklarını söyleyen Serttaş, “Biz ağır bir sorumluluğun altına girdimizi biliyoruz. Allah rızası için bu memlekete birşeyler yapmak istiyoruz vede bunu sizlerinde duasıyla başaracağız. Bize güvenen bize bu vekaleti verenleri asla mahçup etmeyeceğiz” dedi. Çöp Arabasına Mazot Alacak Para Yok! Hasan Serttaş; “Alucra’da siyaset yapmak çok zor bunu seçim sürecinde bir kez daha gördük. Özellikle İstanbul’dan manevi desteğiyle bizlere katkıları olan herkese tüm hemşerilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Alucra Belediyesi devraldığımız çarşamba günü kendi aramızda istişare ederken belediye çalışanı gelerek çöp arabasına mazot alacak paranın olmadığını öğrendik. İller bankası gönderdiği paranın tamamı krediye kesiliyor. Ekonomik tablo çok ağır. Geçmişe artık bakmıyoruz geleceğimiz için Alucra için var gücümüzle çalışıp hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Alucra’nın En Büyük Değeri Birliği ve Dirliğidir Giresun MHP İl Başkan Yardımcısı Alucralı hemşerimiz Av.Ömer Eşgünoğlu’da yaptığı konuşmada; “Alucralı hemşerilerimizin birlik beraberliği siyaset üstüdür. Siyaset Alucranın üzerinde bir değer değildir. En büyük değer Alucralının tek vücüt olması birlik beraberlik içinde olmasıdır. Birliğimize dirliğimize siyasilerin söylemleri etki etmesin. Alucralılık siyaset üstüdür. Bir ve beraber olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbirşey olmaz. Siyaset hizmet etmek için vardır. Alucra için dün olduğunu gibi bugünde birlik beraberlik içinde çalışacağız. Seçim bitmiştir kazanan Alucra olmuştur. Şu dakikadan sonda ilçemizin değeri olan Nurettin Canikli’nin de Alucra’ya ve Alucra Belediyesinin yanında olmasını bekliyoruz” dedi. Toplantı soru cevap ve temennilerle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ