$ DOLAR → Alış: 7,69 / Satış: 7,72
€ EURO → Alış: 9,03 / Satış: 9,07

BAŞKAN AKSU; DÜNYA VATANDAŞI OLMANIZI İSTİYORUM

BAŞKAN AKSU; DÜNYA VATANDAŞI OLMANIZI İSTİYORUM
  • 27.12.2018
  • 97.567 kez okundu
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu makamında Uğur Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Okul gazetesi ve güncel konular hakkında sohbet etmek için makama gelen Türk Dili Edebiyatı Öğretmenleri Ersin Gök, Samet Bıçakçı ve 11. Sınıf öğrencilerinin, taleplerini geri çevirmeyen Başkan Aksu’ya teşekkür ettiler.

Okul gazetesinde yayınlanacak röportaj için sorular soran öğrenciler Başkan Aksu’dan samimi cevaplar aldı. Başkan Aksu; “Eğitim ve öğretimin bu ülke için ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkında olmalıyız. Yaklaşık 10 yıldır belediye başkanıyım, Giresun’da elimizin değmediği okul yoktur. Her okulda ya çevre düzenlemesi ya asfalt ya da farklı çalışmalarımız mutlaka olmuştur. Eğitime ne kadar katkı sağlarsanız o kadar karşılığını alırsınız. Ben sizlerin de en az iki dil bilmenizi ve dünya vatandaşı olmanızı istiyorum” dedi.

Öğrencilerin, ‘’Halkın sizi evladı gibi görmesinin sebebi nedir?’’ sorusunu Başkan Aksu şöyle yanıtladı; “Ben bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm, bu şehirde okudum ve bu şehirde yaşıyorum. Arkadaşlarımla, dostlarımla, komşularımla, hemşerilerimle hep beraber oldum. İnsanlar benim çalışmalarımı, çabalarımı yakından izliyorlar. İnsanlar benim bu şehrin evladı olduğumu biliyor. Bende bana güvenenleri hiçbir zaman yarı yolda bırakmadım.”

Yapılan sıcak sohbetin ardından öğrenciler Başkan Aksu’ya Enver Yücel’in ‘’Hayatım Eğitim’’ kitabını ve çiçek armağan edip selfie çektirdiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%