$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Başhekim Çıtlak’tan önemli uyarı!

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Atilla Çıtlak, “Sağlığımız için, hepimiz için lütfen kurallara uyalım” çağrısı yaptı.

Başhekim Çıtlak’tan önemli uyarı!
  • 24.09.2020
  • 233 kez okundu
Reklam

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Atilla Çıtlak, “Sağlığımız için, hepimiz için lütfen kurallara uyalım” çağrısı yaptı.

Başhekim Doç. Dr. Çıtlak, koronavirüs salgının devam ettiğini ifade ederek, şu anda virüsten en etkin korunma yolunun dünyada ve ülkemizde maske ve sosyal mesafe kuralları olduğuna dikkat çekti.  Covid-19 ile sağlık çalışanlarının ilk günkü kararlılık, özveri ve azimle mücadeleye devam ettiğine vurgu yapan Çıtlak, bu mücadelede vatandaşlara da büyük görev sorumluluk düştüğünü kaydetti. . Başhekim Çıtlak, alınan kararlara titizlikle uyulması ve özellikle 65 yaş üstü vatandaşların azami dikkat göstermesini istedi.

Maske ve sosyal mesafenin covid-19’a karşı en güçlü kalkan olduğunu belirten Başhekim Çıtlak, “Maalesef tüm uyarı ve ikazlara rağmen dışarıda tedbirlere çok da uyulmadığını görüyoruz. Maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kuralları çok basit gibi görülmesine rağmen, bu 3 basit kurala hepimizin uyması gerekiyor. Şu anda covid-19 ile en etkili mücadele bu 3 kural. Vatandaş olarak yapmamız gererek, maskemizi takmak ve sosyal mesafe kuralları ile alınan tedbir kararlarına uymak. Aşı bekletirline şu anda müspet bir şey söylemek mümkün değil. Dünyada ve ülkemizde bilim insanları bir an önce covid-19 aşısını bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ama yapılan çalışmalara göre, maske ve sosyal mesafeye uymak aşı kadar koruyuculuğu olabileceği ifade ediliyor. Maske ve sosyal mesafeye uyarak bir nevi neredeyse aşılanmış gibi oluyoruz. Kendimizi ve toplumu koruya biliyoruz. Özellikle gençlerimiz çok dikkat etmiyor bize bir şey olmaz diye ama farkında olmadan bulaştırıcı olabiliyorlar. Buda tüm topluma zarar verebiliyor. Herkes maskesini takar, sosyal mesafeye uyarsa ancak bu virüsü en aza indire bilir ve kurtulabiliriz. Herkes üzerine düşeni yaparsa, kurallara uymayanlarda uymak zorunda kalacaktır. Genel manada Giresun halkı koronavirüs salgına karşı duyarlı ve eğitimli. Hastanemizde covid 19 mücadelesi veren tüm sağlık çalışanlarına da bu zorlu süreçte gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%