$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Başer’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatının milyonlarca üreticinin yüzünü güldürdüğünü ifade etti. Başer, fındık taban fiyatının diğer destekler ve ilave randımanlar hesaba katıldığında 20 TL’ye ulaşabileceğine dikkat çekti.

Başer’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür
  • 04.08.2019
  • 733 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Merkez İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı cumartesi günü gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda konuşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık taban fiyatının üreticinin yüzünü güldürdüğünü söyledi. Başer, “Bu yıl fındık taban fiyatı tam zamanında ve üreticilerimizi memnun eden bir fiyatla açıklanmıştır” dedi.

Başer, Türkiye’nin en önemli ihracat tarım ürünlerinin başında gelen ve Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynağı olan fındığın Kurban Bayramı’ndan sonra Giresun kalite yüzde 50 randıman 17 TL, levant kalite 50 randıman fındığın 16,50 TL’den TMO tarafından alınacağını hatırlattı. Başer, diğer destekler ve ilave randımanlar hesaba katıldığında bu fiyatın 20 TL’ye ulaşabileceğine dikkat çekti.

Başer, “Bu vesileyle öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, milli ürünümüz fındığa ve fındık üreticilerimizin alın terine, çocuklarımızın rızkına gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu fiyatın açıklanmasında yoğun bir çalışma, üstün bir gayret gösteren Milletvekillerimize ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. 2019 yılı hasat dönemi öncesi açıklanan fındık taban fiyatının hayırlı olmasını, üreticilerimize de bereketli, kaliteli,  bol kazançlı bir hasat dönemi geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%