$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

BALIKÇI BARINAKLARINA DİKKAT ÇEKTİ!

BALIKÇI BARINAKLARINA DİKKAT ÇEKTİ!
  • 08.01.2019
  • 571 kez okundu
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Belediye Meclisi Üyesi Gökhan Bozalioğlu, Giresun’da balıkçı barınaklarının durumunun üzücü olduğunu belirtti.

Bozalioğlu yaptığı yazılı açıklamada, Karadeniz sahil yolu boyunca hemen hemen her balıkçı barınaklarının onarımdan geçtiğini, yalnız Giresun merkezde bulunan balıkçı barınaklarının neden hala salaş bir görüntü içinde bırakıldığına anlam veremediğini kaydetti.

Bununla ilgili olarak, balıkçıların da görüşleri alınarak, onlara uygun ve şehrin silüetine yakışan yeni projelerle, bu barınakların daha temiz, daha modern, daha işlevsel ve daha güvenli bir yaşam alanı oluşturulması için çalışmaların biran önce başlatılması gerektiğini ifade eden Bozalioğlu, balıkçıların ağları ve kayıklarını betona çektikleri için çürüme noktasına geldiğini, bu da balıkçılara fazladan bir maliyet oluşturduğunu vurguladı.

Bozalioğlu, bu kapsamda soğuk hava depolarının, ağ kurutma sistemlerinin, idari binasının ve bakım atölyelerinin olduğu bir proje ile kentin en önemli üretim kolu haline gelen balıkçılar için en iyi hizmet ne ise bu doğrultuda çalışılması gerektiğini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ