$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

BAKAN YARDIMCISI TRAFİĞİ DENETLEDİ

BAKAN YARDIMCISI TRAFİĞİ DENETLEDİ
  • 02.06.2019
  • 633 kez okundu
Reklam

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil ile Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun’da Karadeniz Sahil Yolundaki trafik uygulama noktalarında, trafik ekipleriyle birlikte Ramazan Bayramı öncesi trafik uygulaması yaptı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, bayram öncesi 81 ilde hayata geçirilen trafik uygulaması kapsamında Giresun da bulunan uygulama noktalarında trafik kontrolü yaparak bayram tatili süresince yolculuk yapacak sürücüleri uyardı.

İlk olarak Görele’de trafik uygulamasına katılan Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Sarıfakıoğulları, sırasıyla; Giresun Bölge Trafik önü, Erikliman ve Keşap’ta ki uygulama noktalarında da trafik uygulamasına katıldı. Trafik ekipleri araçları durdururken, Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Sarıfakıoğulları da araç içerisindeki yolcuların bayramlarını kutlayarak yolcularla bir süre sohbet ederek, ikramlarda bulundu.

Bakan Yardımcısı Erdil, 2019 yılını Türkiye’de trafik kazalarıyla mücadele yılı olarak ilan ettiklerini anımsatarak, bununla ilgili 7-8 ayrı proje yürüttüklerini kaydetti.

Bayramda günlük 9 bin 200 ekibin, 18 bini aşkın trafik personelinin günlük kontrol ve denetim yaptığını dile getiren Erdil, “31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında toplam 101 bin trafik ekibi, 180 bin trafik personeli görev yapacak. Yollarda denetimler, takipler ve kontroller sürdürecek. Buradaki amacımız, trafik kazalarımızı azaltmak. Biliyorsunuz trafik sorunu Türkiye’nin çok önemli sorunlarından bir tanesidir. Terörden daha fazla insan kaybı yaşadığımız bir konudur. 2018 yılı içerisinde 6 bin 670 vatandaşımızı trafikten kaybettik. 307 bin vatandaşımız trafikten yaralandı. 46,5 milyarlık ekonomik kaybımız var trafik kazalarında bir yılda. Çok büyük rakamlar bunlar. Bunları kontrol altına almak ve iyileştirmek için 2019 yılını trafik kazalarını kontrol etme ve yönetmek çerçevesinde bir proje ile sürdüreceğiz. Bu kapsamda yollardayız.” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları’da, vatandaşların kazasız bir bayram geçirmelerinin temini için çalıştıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Bugün bayram öncesi trafik tedbirlerinin yerinde incelemesini Sayın Bakanımızla beraber gerçekleştirdik. Tabi amacımız trafik kazalarında kurallara uyan, hassasiyeti yüksek vatandaşlar oluşturmak. Bu amaçla trafik ekiplerimiz canla başla çalışıyorlar. İlimiz genelinde anayol güzergahında 9 noktada uygulamamız mevcut.  Bu uygulama noktalarımızın dışında yine güney ilçelerimizde ve iç bölgedeki ilçelerimizde yine jandarmamızla beraber polisimiz uygulamalarına devam ediyorlar. Çok şükür şu ana kadar ciddi bir trafik kazamız söz konusu değil. İnşallah kazasız belasız bir bayram geçiririz.”

Vali Sarıfakıoğulları ve emniyet mensuplarıyla birlikte uygulamaya katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil, durdurdukları otomobillerdeki çocuklara üzerinde kampanya bilgileri olan broşür ve kırmızı düdük verdi. Bakan Yardımcısı Erdil,  çocuklara tavsiyelerde bulunarak, aracı kullanan ailelerini trafik kurallarını ihlal ettiğinde düdük çalarak onları uyarmalarını istedi.

Bakan Yardımcısı Erdil daha sonra Trabzon iline hareket etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%