$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Bakan kabul etmedi yardımcısına mı havale etti?

Profesör Doktor İlhan Özdemir Devlet Hastanesinin kapatılıp kapatılmaması konusunda tartışmalar sürerken Giresun Heyetinin Sağlık Bakanı yerine yardımcısı ile ancak görüşebilmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Bakan kabul etmedi yardımcısına mı havale etti?
  • 31.10.2019
  • 1.441 kez okundu
Reklam

Profesör Doktor İlhan Özdemir Devlet Hastanesinin kapatılıp kapatılmaması konusunda tartışmalar sürerken Giresun Heyetinin Sağlık Bakanı yerine yardımcısı ile ancak görüşebilmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Eski Giresun Milletvekillerinin ve heyetlerinin ağırlıklarından uzak son görüntü, “Giresun’a layık görülen bakan ile değil de yardımcısı ile görüştürülmek mi?” sorusunu akıllara getirdi.

Halkın oyları ile seçilmiş bir milletvekili olan ve cumhuru temsil eden Kadir Aydın’ın açıklamasın da atanmış bir memur olan Bakan Yardımcısının isminin geçtiği her yerde “Sayın” ifadelerini kullanarak saygıda kusur etmemesi manidar karşılandı.

İŞTE KADİR AYDIN’IN AÇIKLAMASI

Heyet adına yazılı açıklamada bulunan AK Parti Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın, “Sayın Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile yaptığımız görüşmeler sonrası Giresun ilimiz için istediğimiz çalışmaların yapılması noktasında gereken çalışmaları yapacaklarını ve hassasiyetlerimizi dikkate alacaklarını ifade etti” dedi.

“Giresun’da yapımı devam eden 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin kullanıma hazır hale getirilerek, tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi aynı zamanda mevcut binamızın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak devam etmesi amacıyla Sağlık Bakan Yardımcımız sayın Halil Eldemir ile bir araya geldik” diyen Kadir Aydın, “Giresun Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili arkadaşlarımız Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk, Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun İl Başkanımız Kenan Tatlı, Giresun Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can ve Giresun İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Ahmet Bal ile birlikte Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile hem 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi hem de mevcut Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapılan binaya taşınmasının ardından boşta kalacak olan binanın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak insanımıza hizmet etmesi için önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Mevcut Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanemizin, 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınması ile ilgili teknik ayrıntıları görüşerek, oluşabilecek aksaklıklarının el birliği ile giderileceğinin altını çizdik” ifadelerine yer verdi.

BAKAN YARDIMCISI DİKKATE ALACAK!

Aydın açıklamasını şöyle tamamladı; “Sayın Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile yaptığımız görüşmeler sonrası Giresun ilimiz için istediğimiz çalışmaların yapılması noktasında gereken çalışmaları yapacaklarını ve hassasiyetlerimizi dikkate alacaklarını ifade etti. Verimli ve başarılı bir görüşme gerçekleştirdik.

İlimizin sağlık alanında gerekli donanıma sahip olması için ekip olarak el birliği ile çalışıyoruz. Gerek devlet hastanesi olarak gerekse eğitim araştırma hastanesi olarak insanımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak ve insanımızın başka illere sevkini önlemek için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bunun için bu çalışmalarda yanımızda olan ve sürekli iş birliği halinde olduğumuz sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na, sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a, Giresun Belediye Başkanımız sayın Aytekin Şenlikoğlu’na ve her konuda bize yardımcı olan Sağlık Bakanlığımıza şükranlarımızı sunarız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur… İyi çalışmalar dilerim.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%