$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Ayhan: Artık dayanacak gücümüz kalmadı!

Giresun Otel ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, kahveci esnafının artık dayanacak gücünün kalmadığını belirterek, kahvehanelerin boş açılıp bomboş kapandığını ifade etti.

Ayhan: Artık dayanacak gücümüz kalmadı!
  • 30.06.2020
  • 256 kez okundu
Reklam

Ayhan yaptığı açıklamada, “kahvehane sektöründe bıçak kemiğe dayandı” dedi.

“Diğer sektörlerde bulaşmayan covid-19 kahvehanelerde oyun oynatılınca mı?” bulaşacak diye soran Ayhan, “Ya bir an önce kahvehanelerde oyun oynatılmasına izin verilsin, yada kahveci esnafı afet kapsamına alınsın” diye seslendi. Ayhan, 3 ay kapalı kaldıktan sonra bir aydır kısmi açık olan kahveci esnafının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya dikkat çekerek, 600 yıllık bir geleneğe sahip olan ve işvereni ve ara elemanlarıyla birlikte 500 bin kişinin iş kapısı olan kahvehane sektörünün can çektiğini kaydetti.

Kahveciler Odası Başkanı Ayhan, “Artık bu sektörde bıçak kemiğe dayandı. Hiç bir yerde hastalık bulaşmıyor kahvede oyun oynanırken mi hastalık bulaşıyor? Bilim kurulu ve dünya ülkeleri covid-19’un temasla bulaşmadığını söylüyor. Salgın çıktı çıkalı kağıt ve metal para kullanımı hiç kısıtlanmadı. Salgın kağıttan temastan geçseydi dünyada insan kalmazdı.  Her ne hikmetse kahveciler, halı saha ve birahane işletmecileri ve çalışanları pandemi hastası? Bütün dünyada maçlar oynanıyor gariban halı sahacı kapalı restorantlar, dernekler açık içki satıyor hem de iç içe sarmaş dolaş baylı bayanlı. Tüm sektörler açıkta olsa esnaf ve sanatkarlar işsizdir, dertlidir esnafın işsiz geçen aylarını telafisi çok zordur. Bu dilim hükümet tarafından yok, hükümsüz sayılmalıdır esnafın bu dönem içindeki her şeyini hükümet AFAT kapsamına alınmalıdır” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ