$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Avrupa’daki Giresunlu Akademisyenlerden sempozyum

Avrupa’daki Giresunlu Akademisyenler Derneğinden insanları birleştirici, egitici, bilgilendirici, tanıtıcı, anlamlı etkinlikler.

Avrupa’daki Giresunlu Akademisyenlerden sempozyum
  • 04.12.2019
  • 316 kez okundu
Reklam

30.11.2019 tarihinde Avrupa`daki Giresunlu Akademisyenler Derneği “Kültürlerarası anlayışı geliştirip – beraberce geleceği oluşturmak – ortak yaşamak 2″ teması altında bir sempozyum gerceklestirdi.

Duisburg belediye başkanı sayın Erkan Kocalar ile dernek başkanı sayın Cevdet Maraş  ve  entegrasyon, spor ve sağlık, tüketiciyi koruma ve itfayiyeden sorumlu vali yardımcısı sayın Dr. Ralf Krumpholz;  günün anlam ve önemine vurgu yaparak açılışı yaptılar.

Almanya nın  Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin uyum kurumlarından sorumlu olan ve bu konularda çeşitli üniversitelerde ders veren, bilimsel çalışmalarıyla kendinden söz ettirmiş bilim adamları konuşmacı olarak katıldılar.

Sayin Dr. Mohammad Heidari  ” uyum sürecinde firsat esitliligi veya kamu idaresinde uyum amaclarina uygun yönetim” konulu konferans  verdi

Sayın Dr. Alexander Friedman  Rusya bölgerindeki Alman`larin yasam kosullarini, tarihi gecmislerini, ordaki politik gelismeleri ve  Almanya ya gelen Alman kökenli göçmenlerin ve diğer grupların tipik özelliklerinden ve bu grupların toplum içindeki davranişlarını çeşitli kaynaklara dayanarak değişik tezlerle analiz zaptı.

Sunuculuğunu sayin Hülya Osmançelebioğlu`un (Egitim bilimci) yaptığı sempozyum samimi bir havada ve ayni zamanda profosyonelce gerçekleşti.

Konuşmacılar ve dinleyiciler derneğin eğitime ve bilime katkılarını takdir ederek herzaman destekleyeceklerinin sözünü verdiler.

Dernek baskani sayin Cevdet Maras,  herkese desteklerinden dolayı teşekkür edip; tekrar buluşmak dilekleriyle oturumu kapattı.

FINDIK ÖDÜLÜ

Avrupa daki Giresun lu Akademisyenler Derneği; tüzükleri gereği her yıl sosyal, kültürel ve bu alanlarda bilimsel çalışmalar yapmış; ayriyeten derneğe vermiş olduğu destekden dolayı FINDIK ÖDÜLÜ veriyor.

Fındık ödülündeki amaçlar; fındığa değer vermek, dünyada onun daha fazla tanıtımını saglamak ve Giresun bölgesine ilği cekmektir. Çünkü dünyanın ilk kültürel fındıklarının yetiştirildiği kent olan Giresun’da dünyadaki en kaliteli fındık (Yağlı Giresun fındığı) üretilmektedir. Fındık ekili zaman 2500 yıla kadar uzanıyor. Giresun’da fındık hayatın her safhasında ortaya çıkar. Hem üretimde hem de mutfakta önemli bir yere sahiptir.

Türkiye`de iki milyon insanin dogrudan ve alti milyon insaninda dolayli yoldan gecimini sagladigi findik; Türkiye`de önemli bir gecim kaynagidir.

Cesitli üniversitelerdede calismalari olan ve dernegimize büyük katki saglayan  sayin Dr. Muhammad Heidari 2019 yili Findik Ödülüne layik görülmüstür.

Uluslararasi egitim ve ögretim calismalarinda cesitli projeler üreten, kendisine ait olan kurdugu enstütü Almanya`da bu dalda olmazlar arasindadir.

Yerel yönetimlerde verdigi bilgi, destek ve konferanslarla aranan birisidir.

Annesi Türk babasi Iranli olan  Dr. Heidari Türkiye ve Giresun`a karsida büyük ilgi duymaktadir.

Her zamanki gibi yapici, üretici tavriyla içten teşekkürlerini sunup, ne kadar memnun olduğunu bizlerle paylasti. En yakın bir zamanda Giresun a gitmek istediğini Giresun üniversitesindede bir seyler yapabilirsek cok sevineceginide dernek yöneticileriyle paylaştı. Bizde kendilerine çalışmalarından ve bize verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimizi sunduk dedi Avrupa daki Giresun lu Akademisyenler Derneği başkanı sayın Cevdet Maraş.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ