$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Avluca’da korkutan görüntüler

Avluca’da korkutan görüntüler
  • 25.08.2020
  • 226 kez okundu
Reklam

Espiye’de yaşanan büyük sel afetinin izlerinin silinmesi için çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Espiye ilçesine bağlı Avluca Köyü Aşağı Mahalle’de yollar yarıldı, 2 ev göçük altında kaldı,7 ev boşaltıldı. Durmaksızın çalışan iş makinaları bir yana, yaralanan ve tedavi gören kişilere yönelik tedaviler sürüyor. Büyük sel felaketinin etkilenen Espiye’de Avluca Köyü’nün Aşağı Mahallesi’nde 20 ev riskli durumda bulunuyor.

YOLLAR YARILDI, DERİN ÇATLAKLAR KORKUTUYOR

Espiye Avluca Köyü alt Mahalle yolu da oluşan derin çatlaklar köylü halka tam bir kabus yaşatıyor. Derin çatlakların oluştuğu köyde 2 ev tamamen sele teslim oldu. Sel 2 evi alıp götürürken 7 ev boşaltıldı.

Köye bağlantıyı sağlayan ana yol kapandı. Yolların kapanması köye olan hizmeti de durdurdu. Bir mahallenin yok olma tehlikesinin bulunduğunu belirten Avluca köyü muhtarı Telat Buruş, gazetemize konuştu.

Selden mağdur olan bir köy olduklarını belirten Buruş Köy ana yolunun kapalı olması nedeniyle hizmet alamadıklarını bugün yarın yetkililerin köye çıkacağını belirtti.

Muhtar Buruş, ” Espiye Kaymakamı Taner Tengir, belediye başkanı Mustafa Karadere ve AFAD ekiplerinin köye çıkmasını bekliyoruz. Biz yetkilileri zamanında haberdar ettik, köyümüzün sorunlarını anlattık. Ancak köyümüzün yolunun açılmasını bekliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Köyde halk büyük bir korku ve panik içerisinde. İki evimiz göçtü ve 7 ev boşaltıldı. Hasar oluştuğu için boşaltıldı. Sorun bununla da bitmiş değil bir mahallenin 20 evi büyük bir risk taşıyor.

Bizde şu anda ne yapacağımızı bilmiş durumda değiliz. Kara kara düşünüyoruz, Allah cümlemizin yardımcısı olsun.  Tüm afetzedelerin bir daha benzeri olaylarla karşılaşmamasını diliyorum, ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Mustafa dedi ki:

    4.gündeyiz. Yol yok su yok gıda yok. Artik ulasin şu Avluca köyüne ölmemizimi bekliyorsunuz?

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%