$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

‘ATIL DURUMDAKİ ESKİ SSK ARSASI UYGUNDUR’

‘ATIL DURUMDAKİ ESKİ SSK ARSASI UYGUNDUR’
  • 10.10.2018
  • 861 kez okundu
Reklam

Mimarlar Odası Giresun Şubesi, Giresun Kültür Merkezi için eski SSK Hastanesi arsasını önerdi. Mimar Odası Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığının Yatırım Programında yer aldığı, çeşitli defalar yetkililerce açıklanmış olmasına rağmen, istenilen nitelikte uygun arsa bulunamaması nedeniyle bir türlü yapımına başlanamayan Giresun Kültür Merkezi için daha fazla zaman kaybedilmeden, Teyyaredüzü Mahallesinde boş ve atıl durumda bulunan eski SGK Hastanesi arsanın kullanılması çok uygun olacaktır” denildi.

Mimarlar Odası Giresun Şubesi’nden yapılan açıklamada, Kültür Merkezi ihtiyacına dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi;

“Halen mülkiyeti TOKİ’de olan ve toplu konut alanı olarak planlandığı bilinen arsanın, konut alanı olarak kullanılması durumunda kente ve çevresine, sosyal ve kültürel bir katkısı olmayacağı açıktır. Ayrıca bölgede yeni bir toplu konut ihtiyacı bulunmadığı da bilinmektedir. Söz konusu arsanın, Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi halinde; istenilen nitelikte ve kapasitede, her türlü ulaşıma uygun, otopark ve çevre düzenlemesi sorunu yaşanmayacak bir Kültür Merkezi Kompleksi (Kültür Merkezi, Müze, Kütüphane vb.) yapılması mümkün olacaktır. Konu ile ilgilenen kişi ve kurumlarla yapılan görüşmelerde; ülkemizde Kültür Merkezi olmayan tek ilin Giresun olduğu ve bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiği, eski SGK Hastanesi arsanın, Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesinin çok doğru bir tercih olacağı konusunda görüş birliği sağlandığı görülmektedir. Bu nedenle; alan ve konum olarak çok uygun olduğu konusunda kent genelinde bir görüş birliği bulunan eski SGK Hastanesi arsanın, Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaların bir an önce sonuçlandırılarak kentimizin bu büyük eksikliğinin giderilmesi gerekmektedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ