$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

ASKON’dan milli ekonomi seferberliğine davet

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Yener Türk Ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgınının ülkemiz ekonomisine yansıyacak olası hasarları enaza indirebilmek için ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ettiklerini söyledi.

ASKON’dan milli ekonomi seferberliğine davet
  • 25.03.2020
  • 613 kez okundu
Reklam

Türk,” Ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgını ülkemiz ekonomisi üzerine de olumsuz hasarlar tesis edebilecektir. Bu bağlamda ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ediyoruz. Elektrik dağıtım şirketleri ve doğalgaz dağıtım firmaları, belediyeler işverenler ellerini taşın altına koysun. Hamdolsun hükümetimiz kamu anlamında elinden geleni ardına koymuyor.Koronavirüsle topyekün mücadele ederken, her gün yeni tedbirler ile ekonomiye can suyu olmaya çalışıyor. Elbette ki bu gayretlere ASKON ve özel sektör olarak kayıtsız kalmamız söz konusu olamaz” dedi.

Açıklamasında,” Bu bağlamda ASKON olarak Genel Başkanı Orhan Aydın öncülüğünde bizim de üzerimize önemli sorumluluklar düşmektedir” vurgusu yapan ASKON İl Başkanı Yener Türk şunları kaydetti:”

Kamu bankalarının yanında özel bankalar da kredi borcu konusunda öteleme, faizler de düşüş, kredi derecelendirmelerinde kolaylıklar sağlamalı, taksitlendirmeyi arttırmalıdır. Bunun yanı sıra elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleri fiyatlarında indirim, öteleme ve eski borçları taksitlendirmeye gitmelidir. Yine belediyelerimiz su tahsilatlarında da aynı yönteme başvurmalıdır.  İşverenlerimizden sıkıntıda olanlar bu süreçte devletimizin desteğinden yararlanmalı,  işçisinden yana gün bugün diyerek tüm şartlarını zorlamalı ve çalışanları mümkün olduğunca kollamalıdır. Kesinlikle işten çıkarmalar yapılmamalıdır. Unutmayalım ki, ‘Bir ulusu güçlü kılan, dayandığı birlik ve beraberliktir’ der atalarımız. Gün bugündür. Dün olduğu gibi bugün de bizi biz yapan yegâne değerlerimizle bir birimize sahip çıkalım. Ve yine Unutmayalım ki; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ der Fahri Kâinat Efendimiz. Haydi Türkiye, zorlukları birlikte aşmaya ve en güzel günlere; Milli Ekonomi Seferberliğine.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ