$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

ASKON istişarelere hız verdi

Türkiye’nin önde gelen STK’larından ASKON’ un İl Başkanı Yener Türk’ ün istişare ziyaretleri sürüyor

ASKON istişarelere hız verdi
  • 24.10.2019
  • 645 kez okundu
Reklam

Ak Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Vali Harun Sarıfakıoğulları, FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan ile GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’ nu ziyaret eden Türk’ e tam destek geldi.

ASKON Anadolu Aslanları İş adamları Derneği Giresun İl Başkanlığı görevine getirildikten sonra güçlü bir yönetim oluşturmak için iş dünyası ile sıkı bir diyaloğa giren Yener Türk, bir yandan da istişare ziyaretlerini sürdürüyor.

İlk olarak TBMM’ de Ak Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’ ü ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili bilgi aktaran Türk, ” Sayın milletvekillerimizle ayrı ayrı görüşerek ASKON olarak yapılanmanın ardından Giresun’ a yatırım yapılması ve iş istihdamı sağlanması doğrultusunda nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi anlattık. Değerli görüşlerini alarak  tavsiyelerini dinledik. Vekillerimizin ASKON olarak bize başarılar dileyerek,” Yeter ki ilimize yatırım yapılsın, yeter ki insanlarımıza ekmek kapısı açılsın, sonuna kadar yanınızdayız. Hepimizin çabası ve mücadelesi bunun için ” doğrultusunda ifadeler kullanmalarından büyük mutluluk duyduk” açıklaması yapmıştı.

O süreçte Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’na da bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Yener Türk, faaliyetleri konusunda bilgi vererek, ” Sayın Valim hedefimiz iş insanlarımızla dayanışma içerisine girerek ilimize yeni iş alanları açılmasının önünü açmaktır. Sizin de bu doğrultuda verdiğiniz mesajları ve gösterdiğiniz gayretleri yakından takip ediyoruz. Nezaketiniz için teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullanmıştı. ASKON Başkanı Türk’ ü tebrik eden Vali Sarıfakıoğulları ise, “Bölgemize yatırım yapanların ve istihdama katkı sağlayanların gönlümüzde ayrı bir yeri var. Ordu- Giresun Havaalanı’nın getirdiği avantajın Giresun ve Bulancak organize sanayi bölgelerinde yarattığı yatırım hareketliliğinden mutluluk duyuyoruz. Biz Valilik olarak iş insanlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” vurgusu yapmıştı.

Yakın bir geçmişte FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan’ı ve akabinde Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’ nu da ziyaret eden Yener Türk, ” Başkanlarımızla yaptığımız Giresun ekonomisini konu alan görüş alışverişlerimiz fevkalade olumlu geçti. İlimize, dayanışma içine girerek yatırım ve istihdam sağlanması anlamında nasıl katma değer katabiliriz konularını ele aldık. Değerli başkanlarımızın ASKON olarak bize başarı dileklerini ileterek,’ Giresun’ un gelişmesi için herkesle dayanışma içerisine girerek oluşabilecek her türlü işbirliğine hazırız. Bu doğrultuda ASKON’ un da yanındayız” demeleri bize büyük güç verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

ASKON Başkanı Türk, 2017′ de Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Giresun’ da istihdam birincisi olmuş ve ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden almıştı.

HABER&FOTO: NAMIK BALTAOĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%