$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Asıl engel beyinlerimizde!

“Bana Kazanma Şansı Verin, Kazanamasam Bile Cesur Olmama Yardım Edin” sloganıyla yola çıkan ve sporun gülen yüzleri olan Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü 10. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Özel sporcu ve öğrencilerin gösterileri büyük alkış aldı. Gecede, özel sporcu ve öğrencilere destek olan Vali Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket takdim edildi.

Asıl engel beyinlerimizde!
  • 07.10.2019
  • 277 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi ile Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Özel Sporcular 10. Yıl Etkinlikleri” renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte İstanbul’dan Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu, Ordu ve Giresun’dan Özel Sporcular ile Eynesil İşitme Engelli öğrencileri çeşitli gösteriler sundular. Vali Harun Sarıfakıoğulları, dün olduğu gibi bugün de özel çocuklara imkanlar tanındığı takdirde onların neleri başarabildiklerinin aşikar olduğunu ifade etti. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 13’ünü engelli bireylerin oluşturduğu ancak asıl engelin beyinlerde olduğunu vurgulayan Sarıfakıoğulları, “Eğer çocuklarımızın, evlatlarımızın sosyalleşmeleri noktasında gayret sarf edersek, arkadaşlarımız buna ilişkin bütün altyapıyı emekleriyle beraber seferber etmeye hazırlar. Ne kadar sosyalleşirsek ne kadar gencimizi, bakıma muhtaç insanımızı sosyal faaliyetler ile bir araya getirebilirsek inan mutluluğumuzda, birlik beraberliğimiz de perçinleniyor” dedi.

Özel gençlerimize, çocuklarımıza artık ailelerimiz çok büyük ve yoğun ilgi gösteriyorlar” diyen Vali Sarıfakıoğulları, “2003 yılı öncesinde ailelerimiz çocuklarımızı dışarı çıkarmaya imtina ederlerdi ama şimdi devletimizin her türlü desteği ile ailelerimiz çocuklarıyla bakıma muhtaç, yaşlısı ile bütünleşmiş durumda. Bu nedenle burada hükümetimize ve emeği geçenlere en içten şükranlarımızı ifade etmek istiyorum.  Bu nedenle ben özellikle özel çocuklarımızın sosyal yaşamın içerisinde yer alması adına emek sarf eden geçen öğretmenlerimize ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İnanın onlar oluşturdukları bu iletişim kanalları ve sevgi seli ile evlatlarımızın daha mutlu olmasını, toplum içerisinde yer almasına sebep oluyorlar. Allah razı olsun. Tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bugün de göreceğiniz üzere özel çocuklarımızın ellerini tuttuğumuzda ne büyük başarılara imza atacaklarını göreceğiz. Hepsini çok seviyoruz, yürekten kutluyoruz” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ