$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Araştırma Hastanesi personeli hazırlanıyor

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, yeni açılacak Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi için gerekli olan sağlık personeli temini planlamasının yapılmaya başlandığını bildirdi.

Araştırma Hastanesi personeli hazırlanıyor
 • 23.03.2020
 • 1.754 kez okundu
Reklam

Giresun’da sağlık sunum standartlarını yükseltmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Öztürk; ’’Sağlık Bakanlığımız nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi için ihtiyaç duyulan sayıda sağlık personelinin tahsis edilmesiyle ilgili kararda son aşamaya gelinmiştir. Personel temini için Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince gerekli planlama çalışmaları yürütülmektedir. İlk etapta talep edilen 381 sağlık personelinin ağırlıklı olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde istihdam edilmesi düşünülmektedir. Bu kapsamda, hastanede istihdam edilecek olan işçiler; Resmî Kurum ve Kuruluşlara İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir. Bu durumda, öncelikliler de dâhil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday doğrudan kurayla seçilecektir. Sözleşmeli sağlık personeli için ise KPSS puanı esas alınarak alım yapılacaktır.

Ayrıca, hastanede ihtiyaç duyulan branşlarda doktor atamaları da bu planlama çerçevesinde gerçekleşecektir. Hemşehrilerimiz, önümüzdeki aylarda başlaması planlanan alımlara ilişkin resmî duyuruları, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün adresi olan https://yhgm.saglik.gov.tr adresinden takip edebilirler” dedi.

Giresun’da sağlık alanında ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması için sağlık yatırımlarını arttırmaya, sağlık personeli ve doktor kadrolarını güçlendirmeye devam edeceklerini belirten Öztürk; “Bilindiği gibi bugünlerde küresel koronavirüs salgınına karşı ulusal bir mücadele veriyoruz. Devletimiz yeni koronavirüs vakasına karşı tüm önlemleri almaya, mevcut önlemleri ise geliştirip yaygınlaştırmaya devam etmektedir.

İlimizde de Covid-19 Hastalığı mücadelesi kapsamında gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda, yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni en kısa sürede tam donanımlı olarak hizmete sunmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Bizim için insan sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Sağlık alanındaki çalışmaların takipçisiyiz. Hemşehrilerimizden beklediğimiz, 14 gün ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermeleridir. Alınan tedbirlerle süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Bu süreçten birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, uyarıları ciddiye alarak daha güçlü çıkacağımıza eminim” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar Reyhan Aydın dedi ki:

  Giresun yeni devlet hastanesine işe girmek istiyorum ama ne yapmamız lazım illaki partilileri gidmemizmi gerekiyor tanıdığımız yok allahımızdan başka iş isteyip çalışmak istemek suçmu işe ihtiyacı olupda çalışamayan iş bulamayan bizleri de duyun artık lütfen bir yardımcı olun Allah rızası için

 2. Avatar Tuğba dedi ki:

  Benimde ijtiyacim var temizlik işi yardımcı olarak ihtiyacım var yardımcı olun iki Kizim var zordayım

 3. Avatar İrem dedi ki:

  Merhaba. Ergoterapist alımı da yapılacak mı acaba ?

YORUM YAZ