$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Araç alt geçidinde sorunlar çözülüyor

Daha önce Karayolları sorumluluğunda bulunan yan yolun (dolmuş yolu) Giresun Belediyesinin yetkisine geçmesinin ardından, belediyenin hizmet alanı daha da genişledi.

Araç alt geçidinde sorunlar çözülüyor
  • 15.04.2020
  • 368 kez okundu
Reklam

15 kilometreyi bulan güzergâhta yaşanan bir takım sorunları gidermek için harekete geçen belediye ekipleri Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla Boğacık köprüsü mevkiinde bulunan araç alt geçidinde çalışma başlattı.

Dere kodundan alt seviyede olması nedeniyle dere suyu, yağmur suyu ve hafriyat döküntülerinin birikmesiyle yapıldığı günden bu yana, gölet halini alan ve kullanılamaz hale gelen geçit için neşter vuruldu.

Alt geçit bölgesine giderek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri çalışmaları hemen başlattı ve ilk etapta alt geçitte biriken su, pompa sistemiyle tahliye edildi.

Bir daha sorun yaşanmaması için ise kalıcı bir çözüm ürettiklerini belirten belediye yetkilileri;  alt geçide drenaj kuyusu açılacağını ve açılan bu kuyuya 2 adet çamur pompası atılarak yaşanan göllenme durumunun tarihe karışacağını ifade ettiler.

Çalışmanın kısa zamanda tamamlanacağı bildirilirken, alt geçidin kullanılır hale gelecek olması çok önemli bir hizmet olarak değerlendiriliyor.

Diğer yandan, belediye yetkilileri yan yolda yaşanan ve yaşanabilecek olan diğer sorunlarda ivedilikle giderileceğini kaydettiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%