$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Anadolu İHL’den Şehit Ailesine ziyaret

Anadolu İHL’den Şehit Ailesine ziyaret
  • 06.12.2019
  • 617 kez okundu
Reklam

Espiye’de Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okula adı verilen Şehit Murat Şahin’in ailesini ziyaret etti.

Öğrenciler, Okul Müdürü Ekrem CEBECİ, Okul Aile Birliği Başkanı Fatih TÜRKMEN, Müdür Baş Yardımcısı Sezai SARISALTIK, Müdür Yardımcısı Coşkun KANDEMİR, Öğretmenler Enver AKGÜN, Yahya BAYRAK, Mutlu IRMAK, Osman ÖZDEMİR ile bir grup öğrenci nezaretinde 2 yıl önce PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit düşen Murat ŞAHİN’in ailesinin evine gitti.

Ziyaret esnasında şehit Murat Şahinin ailesinin evinde Yasin suresi okunarak dua edildi. Ziyarette şehidin babası Alahittin ŞAHİN ve annesi Ayşe ŞAHİN, Murat ŞAHİN’in yaşam öyküsünü, saldırı günü yaşanan olayları ve terörün çirkin yüzünü öğrencilere anlattı.

Okul Müdürü Ekrem CEBECİ yaptığı açıklamada, sadece akademik başarı ile ön planda olmanın yeterli olmadığını söyledi. Gençlere aynı zamanda milli değerleri de öğretme gayreti içerisinde olduklarını aktaran CEBECİ, şöyle konuştu: “Gelecek neslin milli ve manevi duygularla büyümesi ve yetişmesi çok önemli. Geleceğimizi emin ellere teslim ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

HABER: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ