$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Amatör Spor Haftası coşkusu yaşandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası Giresun’da coşkuyla kutlandı.

Amatör Spor Haftası coşkusu yaşandı
  • 14.10.2019
  • 2.362 kez okundu
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘’Amatör Spor Haftası’’ kutlamaları ve ödül törenine katıldı.

19 Eylül Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Amatör Spor Haftası kutlama ve ödül töreninde bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Amatör Spor Haftasında sevgili gençlerimize başarı diliyorum. Onlara emek sarf eden, onların başarılı olması adına yüreklerini ortaya koyan antrenörlerine, öğretmenlerine başarı diliyorum. Eğer profesyonel spor dallarında başarıyı yakalayacaksak bunun yolu, bunun alt yapısı mutlaka amatör sporlara daha fazla önem vermekten, daha fazla kaynak ayırmaktan geçiyor. Bunu da yapacak olan siz sevgili gençler, öğretmenler ve antrenörlersiniz. O nedenle sizlerden beklentilerimiz çok fazla. Aranızda birçok branşta, Türkiye’de ve Avrupa’da dereceye giren kardeşlerimiz var. İnşallah o kardeşlerimizi, o gençlerimizi sadece Avrupa ve Dünya şampiyonalarında değil olimpiyatlarda da kürsüde göreceğiz. Çünkü o başarıyı vadeden, o başarıya dönük antrenörleriyle beraber çalışan evlatlarımız var. Onlar bizim gurur kaynaklarımız. Onları çok seviyoruz. Onlarla ve aileleriyle gurur duyuyoruz” dedi.

Her geçen gün daha fazla sporcuya sahip olduklarını belirten, Giresun Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hasan Bulut “Giresun’da 91 spor kulübü, 7 bini faal olmak üzere 27 bin lisanlı sporcu olduğunu” söyledi.

Sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcuların halka tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla düzenlenen “Amatör Spor Haftası” kutlama ve ödül töreninde genç sporcular geçmişte kalan sokak oyunlarını canlandırırken, Görele Halk Oyunları ekibi ise kısa bir horon gösterisi sergiledi.

Ödül töreni ve okul sporlarına temsili malzeme dağıtımıyla sona eren programa; Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Vali Yardımcısı Dr.Hasan Tanrıseven, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden ve davetliler katıldı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ