$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

ALUCRA VAKFININ YENI BAŞKANI SÜLEYMAN BABA OLDU

ALUCRA VAKFININ YENI BAŞKANI SÜLEYMAN BABA OLDU
  • 17.12.2018
  • 644 kez okundu
Reklam

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı, 16 Aralık 2018 Pazar günü İBB Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesislerinde olağan genel kurulunda yeni başkanını seçti.

Merkezi İstanbul’da bulunan Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı yeni yönetim kurulu seçimi için İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde vakıf mütevelli üyeleri sandık başına gitti.

Kongrede Süleyman Baba ve Soner Seferoğlu adaylıklarını açıklayarak yeni dönemde yapacakları faaliyetleri hakkında vakıf üyelerine projelerini açıkladılar.

Divan Kuruluna Av.Mustafa Dindarol, Halil Gülal, Muzaffer Danalıoğlu, Mustafa Açıkel ve Mustafa Ortatepe seçildi. Mevcut yönetim adına Arif Dede faaliyet raporunu ve yapılan çalışmalarını anlattı. Mevcut yönetim mütevelliler tarafından ibra edilerek iki liste halinde seçime gidildi.

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu, Giresun Vakfı Başkanı Mehmet Kuğu, TMSF Başkanı Muhittin Gülal, Opr. Dr. Ömer Darama ve gazeteci Mustafa Dolu birer selamlama konuşması yaptı.

Yapılan konuşmaların sonunda gündemin seçim maddesine geçildi. Kapalı zarf usulü ile yapılan oylama sonucunda Vakıf Mütevelli üyelerinin kullandıkları geçerli oyların 282’sini alan Süleyman Baba’nın listesi seçimi kazandı. Diğer aday Soner Seferoğlu’nun listesi ise 171 oyda kaldı.

BIRLIK VE BERABERLIK MESAJI VERILDI

Sonuçların açıklanmasından sonra, Alucra Eğitim ve Kültür Vakfının yeni başkanı Süleyman Baba, Soner Seferoğlu ile birlikte el ele vererek birlikte teşekkür konuşması yaptılar. Kazananın Alucra olduğunu ifade ederek yaptığı konuşmasında “Bu seçim Süleyman Baba, Soner Seferoğlu meselesi değil, bu mesele Alucra vakfımızı daha ileriye götürme meselesidir. Bu günkü hizmet yarışında emek veren Soner kardeşime ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Değerli vakitlerini ayırıp buraya gelerek bizlere destek veren tüm delege ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Kazanan Alucra olsun diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. Soner Seferoğlu ise konuşmasında kendilerine destek destek veren herkese teşekkür ederek, “Alucra’mız için bundan sonra en güzeli olmasını temenni ediyor, seçimi kazanan yeni yönetimin her zaman yanında olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

ALUCRA VAKFININ YENİ YÖNETİM KURULU

Süleyman Baba, İbrahim Tepe, Selami Sivritepe, Fatih Urkaç, Adnan Saatçi, Adnan Kaya, Erdal Aşkın, Yaşar Uran, Arif Dede, Mustafa Yurtsever, Ali Rıza Yakupoğlu, Salim Kuzyurt, İlhami Konukçu, Cem Ekiz, Fatih Demirağ.

SÜLEYMAN BABA KİMDİR?

1970 Alucra doğumlu olan Süleyman Baba, ilk,orta ve lise tahsilini İstanbul’da farklı okullarda bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi MBA (Management Business Administration) programını bitirdikten sonra çalışma hayatına başlamıştır. Birçok STK’da çeşitli görevlerde bulunmuş olan Süleyman Baba, halen İstanbul Ticaret Odası Komite Başkan Yardımcılığı, Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Zücder Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İş hayatında ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekte olan bir markanın sahibi olan Süleyman Baba, İngilizce bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

HABER: KADİR BEKİROĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ