$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Alucra semt pazarında gıda denetimi

Alucra Semt Pazarındaki sahte tereyağı sonuçlarından sonra yaptığımız uyarılarla Giresun İl Tarım Müdürlüğü Gıda Şubesi ekipleri cumartesi günü kurulan Alucra semt pazarında yağ, peynir ve ürünleri satan satıcıları yeniden denetledi.

Alucra semt pazarında gıda denetimi
  • 26.08.2020
  • 296 kez okundu
Reklam

Alucra Semt Pazarında komik rakamlarla satılan süt ve süt ürünlerinin denetimi için vatandaşın yaptığı girişimler sonuç verdi.

Oldukça gülünç rakamlara satılan tereyağı gibi süt ürünleri dikkatimizi çekmiş, konuyu Alucra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü başta olmak üzere, Alucra Belediyesi, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetimi yetkilileriyle paylaşmıştık. Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri denetim yapmış ve ürünlerin içeriklerinde margarin gibi çeşitli katkı maddeleri olduğunu yaptığı tahlillerle tespit etmişti.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yaptığımız tekrar başvuru ile Alucra Semt Pazarında Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri denetim yaparak bu ürünleri satan kişilerden tahlil için numune aldı.

Yapılan denetim sonrası yapılacak analizleri de sizlerle buradan paylaşıyor olacağız, siz değerli hemşerilerimizde bu ürünleri alırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz!

HABER&FOTO: KADİR BEKİROĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%